Ana Sayfa / Sağlık / Zayıflama Kürleri

Zayıflama Kürleri

Zayıflama Kürleri

Diyet denediniz, belki hala uyguluyorsunuz, spor da var, çaylar da cabası! Olsun, bir de bu kürlere bakmakta fayda var. Ne kadar çok yoldan karar verdiğiniz bir iş için asılırsanız ve ne kadar doğru ve bütünlüklü yaparsanız o kadar çabuk sonuca ulaşırsınız. Buradaki kürleri düzenli bir şekilde uygulayın fakat hali hazırda yapıyor olduğunuz diyet ve spor programlarından da vazgeçmeyin.

Sebzelerle Yapılanlar

Lahana kürünü duymuş olabilirsiniz. Duymadıysanız da inanılmaz pratik, hemen uygulamaya başlayabileceğiniz bir kür. Önce biraz su kaynatın, daha sonra su kaynarken içine beş altı yaprak lahana atın. Yaklaşık on dakika haşlayın. Haşladıktan sonra süzeceğiniz suyu bir şişeye koyun ki bir hafta rahatça içebilesiniz çünkü kür yalnızca bundan ibaret. Belki kokusu ve tadı size biraz garip gelecek başta ama hem hastalıklara karşı bağışıklık sisteminiz güçlenecek hem de vücudunuzdaki ağır metallerin atılmasına yardımcı olacak. Bu kür toplam on beş gün sürecektir. Her beş günün ardından üç gün ara verip tekrar beş gün daha içeceksiniz. Daha sonra üç kere beşer gün içtikten sonra aralarla birlikte bu kez on gün ara verip yeniden aynı şekilde başlıyorsunuz. Yemeklerden bir saat önce veya iki saat sonra içilmelidir. Lahananın yanı sıra soğan da çok etkilidir. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttırır. Yarım litre suya birkaç tane soğanı kabuklarıyla atın. Üzerine yaklaşık yarım bardak kadar su koyun. Sonra yine yaklaşık on dakika kaynatın. Soğuduktan sonra kürünüz hazır demektir. Sabah aç karna ve yemeklerden önce tüketin. Bu şekilde on beş gün devam etmeniz gerekir.

 

Yoğurt, Süt Severler

Yine metabolizmayı hızlandırmak için son kürler de sebze dışı iki örnek olsun. İlki yoğurt kürü. Bunun için yağlı değil yağsız veya az yağlı yoğurt kullanmalısınız. Bir kâse yoğurdun içine bir miktar pul biber, yarım limon suyu ekleyin. İyice karıştırın ve akşam yatmadan önce tüketin. Fakat dikkat! Bir yandan da kullandığımız malzemelerin bizim için uygun olup olmadığına özen gösterelim. Kimse sizin vücudunuzu sizden iyi tanıyamaz. O yüzden uyarı olarak, örneğin eğer mide sorununuz varsa pul biber yerine tarçın da tercih edebilirsiniz. Bu kürü de yirmi gün boyunca uygulayabilirsiniz. Yine süt için de yağsız sütü tercih edelim. Bunun içine yine tarçın ekleyeceğiz. Toz tarçın eklenerek elde edilen bu süt kürü kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olarak insülin direnci gelişmesini önler. Ayrıca acıkmazsınız kolay kolay çünkü bu karışım mideyi geç terk eder. Hangi kür olursa olsun düzenli ve kurallarına uygun alıyor olmanız, bedeninizde gelişim ve değişim göstermesi açısından önemlidir.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Turp Ve Turp Suyunun Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde kırmızı turp faydaları, turp faydaları ve turp faydası hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları