Ana Sayfa / Genel / Youtubeden İnstagrama Video Atma Yükleme Nasıl Yapılır

Youtubeden İnstagrama Video Atma Yükleme Nasıl Yapılır

Özellikle son dönemlerde instagram üzerinden video paylaşımı yapmak büyük bir trend haline geldi. Daha önceleri genel olarak fotoğraf paylaşımı için kullanılmakta olan instagram, artık video paylaşımlarıyla da yoğun bir şekilde dikkat çekiyor. Peki youtube videolarını instagrama yükleme işlemi nasıl yapılır? İnstagram programına youtube üzerinden video yüklemek son derece kolay ve bir o kadar da basit bir konu. Konu ile ilgili sizlere sunacağımız bilgiler sayesinde siz de artık hangi youtube videosunu isterseniz instagram üzerinde rahatça paylaşma imkanı bulabileceksiniz. O zaman hemen anlatıma geçelim.

Youtube Üzerinden İnstagram’a Video Yükleme İşlemi

Youtube videolarını instagrama yükleme işlemi için öncelikle “Tube2gram” isimli siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından instagram üzerinden paylaşmak istediğiniz youtube videosuna ait linki kopyalayın. Kopyalamış olduğunuz bu linki “Tube2gram” sitesinde yer alan kutucuğa yapıştırın. Bu işlemi de gerçekleştirdikten hemen sonra üst kısımda karşınıza çıkan “instagram video” şeklindeki seçeneğe tıklayın. Bunu da hallettikten sonra seçmiş olduğunuz videoyu kesmeniz için karşınıza bir araç çıkacaktır ve siz videonun hangi kısmını kesmek istiyorsanız formata uygun bir şekilde dilediğiniz gibi kesebilirsiniz.

Videoyu tümüyle İnstagram’a yüklemeniz mümkün değildir. Çünkü instagram hesabının videolar için tanımış olduğu süre sınırlıdır. Bu durumdan ötürü youtube üzerinden instagrama yüklemek üzere seçmiş olduğunuz videoyu belirtilmiş olan bu süreye uygun olacak şekilde kesmeniz ve instagrama da bu şekilde yükleme yapmanız gerekmektedir. Artık siz de instagram üzerinden youtube videolarını paylaşmak istediğinizde “Tube2gram” adlı site üzerinden bunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sizin de gördüğünüz gibi youtube üzerinden instagram hesabına video yüklemesi yapmak, hiçte zannedildiği gibi zor ve karmaşık bir işlem değil. Yalnızca birkaç dakika içerisinde youtube üzerinden seçmiş olduğunuz herhangi bir videoyu instagram hesabınıza yüklemeniz mümkün. Kısaca tek cümleyle bir daha özetlememiz gerekirse yapmanız gereken tek şey instagrama yüklemek istediğiniz videonun linkini kopyalayıp ardından da tube2gram.com isimli sitede yer alan kutucuğa yapıştırmaktır.

İnstagram Sorun Bildirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Direk olarak sorun bildiriminde bulunmak için yapmanız gereken ilk şey instagram uygulamasına girip ardından da sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine tıklamak olacaktır. Bu işlemin hemen ardından karşınızda “sorun bildir” şeklinde bir sekme göreceksiniz. Bu sekmeye de tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekran sizden sorununuza göre bir seçimde bulunmanızı talep edecektir. Burada yer alan sekmeler “Spam veya Kötüye Kullanımı Şikayet Et”, “Sorun Bildir” ve “Görüş Bildir” şeklindedir. Mevcut probleminize göre karşınıza çıkan bu sekmeler arasından birini seçmeniz ve ilgili yerlere bildirimde bulunmanız gerekiyor. Belirtmiş olduğumuz bütün bu aşamaları geçtikten sonra probleminizi, iletmeniz gereken yerlere bildirmiş ve tarafınıza bir çözüm ile dönüşte bulunulmasını sağlamış oluyorsunuz.

Umuyoruz, sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazı beklentilerinizi gidermiş ve sizlere yardımcı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları