Ana Sayfa / Teknoloji / Youtube Kanalı Açmak Ve Youtube’dan Para Kazanmak

Youtube Kanalı Açmak Ve Youtube’dan Para Kazanmak

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile youtube kanalı nasıl açılır? konusu ile ilgili oldukça detaylı bir bilgi sunumu yapacağız. Ancak bunun öncesinde youtube ile ilgili birtakım genel bilgiler paylaşmakta fayda var.

Youtube Nedir?
Hemen hepimizin yıllardan beri tanımış olduğumuz bir kanal olan youtube, dünyanın en önde gelen video izleme sitelerinden bir tanesidir. Yaşları oldukça küçük olan iki genç erkek tarafından kurulmuş olan Youtube, daha sonraki zamanlarda Google tarafından satın alınarak günümüzdeki popülerliğine hızlı bir şekilde yükselmiştir. Bunlar, bugün hemen herkes tarafından bilinen  genel geçer bilgiler. Peki neden insanlar bu sitede kanal açmak için bu kadar yoğun bir rağbet gösteriyorlar? Bu soruya verilen en yaygın cevap hiç kuşkusuz ki “para kazanmak” olacaktır. Büyük bir çoğunluğun para kazanmak için kimilerinin ise sahip oldukları yetenekleri bu büyük mecrada paylaşma arzusu youtube üzerinden kanal açma ihtiyacını doğurmaktadır. Her ne kadar kanal açma işlemi son derece kolay ve zahmetsiz olsa da açılan kanalı idare etmek bir hayli zor bir mesele. Kanalınızı en iyi şekilde idame ettirebilmeniz için sürekli olarak video paylaşımlarında bulunmak ve izleyici kitlenizle barışık olmanız son derece önemli.

Tüm bu bilgileri verdikten sonra dilerseniz şimdi hepinizin merak ettiği youtube kanalı nasıl açılır? sorusunu detaylı anlatımına geçelim.

Youtube Kanalı Açma Adımları
– Kendinize ait bir youtube kanalı oluşturmak için gereken ön şart aynı zamanda bir google hesabınızın mevcut olmasıdır. Yani bir youtube kanalı açabilmeniz için google hesabı şart.

– Eğer bir google hesabınız yoksa gerçekleştireceğiniz ilk adım kendinize bir google hesabı açmak olacaktır.

– Bir google hesabı edindikten hemen sonra youtube.com üzerinden google hesabınıza giriş yapın ve bundan sonra da https://www.youtube.com/create_channel linkine giriş yapın.

– Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra karşınıza gelecek ekrandaki kutucuklara istenilen bilgileri girin ve ardından “Kanal Oluştur”a tıklayın.

Artık siz de bir Youtube kanal sahibisiniz

Youtube’da Popüler Olma Yolları
Günümüzde, teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesiyle beraber piyasada onlarca iş alanı kendini göstermeye başlamıştır. Söz konusu bu alanlar arasında en yaygın olanı pek çok kişiye önemli getiri sağlamış olan youtube’dur. Bu dev site üzerinden video paylaşmak daha önceki zamanlarda yalnızca bir eğlence amacına dayansa da günümüzde para kazanmak amacıyla bu işe yönelenlerin sayısı hiçte az değil.

Youtube’da fenomen olmak artık çokta zor bir mesele olmayıp, mevcut google hesabınız üzerinden bir Youtube kanalı açarak siz de fenomen olma yolunda ilk bir adımınızı atabilirsiniz. Attığınız bu ilk adımın hemen ardından size düşen en önemli görev buraya tamamen özgün video içerikler yüklemek olacaktır. Özgünlük konusunda youtube çok katı kurallara sahiptir ve sizden de bu konuda çok hassas davranmanızı beklemektedir. Aksi halde youtube tarafından telif cezası almanız kaçınılmaz olacaktır.

Bir önceki yazımız olan İnsansız Kargo Araçları Ve Hizmeti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları