Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Yerli Adventurer-Platformer Oyunu MechaGore İncelemesi

Yerli Adventurer-Platformer Oyunu MechaGore İncelemesi

Bugün de bir diğer yerli oyunumuz, gururumuz olan ‘MechaGore‘ dan bahsedeceğiz. İncelememizin başlığından da anlaşılmak üzere oyunumuzun ana teması aksiyon/macera ve platform karışımından oluşmakta. Oyunumuzun konusu şu şekilde gelişmekte.
Robot fabrikasında olan bir robot, neyin ne olduğunu fark etmeye başlayınca, yani ana karakterimizin bir bilince sahip olması, robotumuz fabrikanın yok etmek istediği bir nesne haline gelmekte. Bunun farkında olan sevimli, minyon bir o kadar da çılgın olan ana karakterimiz fabrikadan kaçmanın peşinde.

Oyunumuz %100 konsol desteği sağlamakta. Bu özellik birçok platform oyun sevenlerin hoşuna gidecektir. Devam edecek olursak oyunun temel özelliklerinden kısaca bahsetmek istiyorum. Oyunumuz Türkçe başta olmak üzere, İngilizce, Almanca, Rusça ve İspanyolca dillerini desteklemekte. Oyunumuzu oynanış olarak yorumlayacak olursak, oyunda herhangi bir zorluk seçeneği bulunmamakta bu da oyuncuyu oldukça zorlamakta. Fakat oyunda geliştirmeler, ulaşılamayacak yerlere ulaşmamızı mümkün kılmakta. Ayrıca oyunumuzda onlarca gizli oda, silah, bulmaca bulunmakta. Karşınıza çıkacak düşman robotların haddi hesabı yok. Ama oyunda en sevdiğim özelliklerden bir tanesi olarak söyleyecek olursak, düşman robotların ana karaktere saldırırken fırlattığı ingiliz anahtarları, dişliler vs. oldukça yerinde olmuş. Oyunu her ne kadar samimi bir hale getirse de ana karakterimiz düşman robotlarını parçalamaktan vazgeçmiyor. Meydan okumaktan zevk alıyorsanız ve kendinize güveniyorsanız asla sıkılmayacağınız bir oyun olduğuna eminim. ‘Boss’ olarak adlandırdığımız bölüm sonu canavarları da bu oyunda sık sık göreceğiniz ve sinirinize hakim olamayacağınız bir diğer özellik.

Oyunun ana fikrini, konusunu ve farklı bir iki şeyden bahsetmenin dışında oyunumuzun grafik özelliklerine değinecek olursak;

Oyunu oynarken gözlerimizi yormayan bir arka plana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda tasarlanan arka plan oyunun kurgusuyla oldukça alakalı yani oyuncuya ‘oynadığımız oyunun konusuna bak oynadığımız yere bak’ şeklinde ithamlarda bulundurmuyor.

Bu yerli oyunumuzun müzik ve ses kalitesi de oldukça başarılı. Oyunun sürükleyici olması dışında seçilen müziklerin ve seslerin oyuncuyu oyuna daha da çok çektiğini dile getirebiliriz.

Oyunun gerçekten çok keyifli bir iz bıraktığını, oyun içinde yaptığınız yanlış bir hamleden karakterimizin farklı farklı şekillerde ölmesi, düşman robotlarının asla azalmayan sayısı gibi birçok şekilde çoğaltılabilir. Oyunun kurgu ve işleyici mükemmel. Oyun içinde can ve mana barını yenilemek için, bazı noktalarda bulunan metal bir robotun içine girip, güçlerinizi yenileyebiliyorsunuz. Aynı şekilde normal karakterinizle geçemeyeceğiniz bir yeri, oyunda farklı araçlar kullanarak kolayca geçmeniz mümkün. Kısaca oyunu oynanabilirlik gözü ile bakacak olursak oyun kolay bir şekilde oynanabilir. Tek eksik yönü oyunun bazı zamanlar gereksiz şekilde zor olması.

Bir önceki yazımız olan Yerli Lovecraftian Oyunumuz Conarium Oyun İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları