Ana Sayfa / Teknoloji / Yasin Suresinin Sırları Nelerdir ?

Yasin Suresinin Sırları Nelerdir ?

Yasin Suresinin Sırları Nelerdir ?

Kur’an’ın kalbi olarak tanımlanan Yasin suresinin birçok fazileti bulunmaktadır. Bu faziletler Hz. Muhammed SAV efendimiz tarafından Müslümanlara Hadis-i Şerifler vasıtasıyla duyurulmuştur. Bu surenin okunması kişiye büyük bir manevi huzur vermesinin yanında ölmüşler için okunan Yasin suresi onların ruhlarının da huzur bulmasını sağlayacaktır. Bu sureyi okurken ölenlerin şehit olarak kabul edileceğini müjdeleyen Hz. Muhammed SAV efendimiz, Yasin’in gücünü ve kişiye kazandırdıklarını bu Hadis-i Şerifiyle özetlemiştir. Yasin Suresi kişiye büyük bir manevi kuvvet kazandıracak, sakin, dingin ve sabırlı hale getirecektir. Özellik bakımından oldukça güçlü surelerden birisi olan Yasin’in bu nedenle okunması da zordur. Yasin’in kazandırdığı enerjiyi her bünye kaldıramaz. Bu nedenle bu sureyi uzun süre okumak için büyük bir manevi kuvvet gereklidir.

Düzenli olarak Yasin suresini okumak isteyen Müslümanlar özellikle nefsinin oyunlarıyla sıkça karşılaşacaklardır. Surenin kazandıracağı faziletlerin ağırlığı altında ezilecek olan nefis sureyi okumaya devam etmemeniz için elinden geleni yapacaktır. Sure okurken uykunun gelmesi, esnemeye başlamak, içe ağırlık çökmesi, kalbe baskı olması, sıkılmak, beyindeki düşüncelerin çokluğu sebebiyle sureye yoğunlaşamamak, sureyi okurken yanlış okumak gibi ve bundan daha fazla yaşayacağınız tüm durumlar nefsin oyunlarıdır. Tüm bunlara karşı inatla okumayı sürdürenler hem Yasin’in faziletlerinden faydalanabilecek hem de nefslerine karşı zafer kazanmış olacaklardır. Bu kolay bir durum değildir. Bu sebeple uzun süre boyunca düzenli olarak Yasin suresi okumak isteyenler bunu yavaş yavaş kendilerini alıştırarak yapmalıdırlar. Birden çok fazla okumak yapmak nefsin direncini de daha güçlü kılmaya sebep olacaktır.

 

Yasin suresi ve diğer tüm sureler okunurken, abdest alınmalı Allah (C.C.) huzuruna temiz bir şekilde çıkılmalıdır. Dua yüksek sesle değil sadece kendinizin duyabileceği bir ses tonuyla ve yürekten hissederek okunmalıdır. Dua okurken beynin başka düşüncelerde gezinmeden sadece duaya odaklanması ve Allah (C.C.)’ı düşünmek Yasin’in faziletini katlayacaktır. Bu şekilde düzenli okunan Yasin suresi kişinin hem dünya hayatına katkı sağlayacak hem de ahiretini garanti altına almasına yardımcı olacaktır. Yasin Suresi okunmaya başladığı zaman Müslüman kişinin hem kendisinde hem yakınlarında, hem de evinde fitne, fesat ve huzursuzluktan eser kalmayacaktır. Zarar vermek isteyen kişiler uzaklaşacak, Allah (C.C.)’ın izniyle her yönden bereket kapıları açılacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Karınca (Bereket) Duası Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları