Yasin Suresi Hastalara Okunur Mu?

Yasin Suresi Hastalara Okunur Mu?

 

83 ayet-i kerimeden oluşan ve Kur’an-ı Kerim içinde bulunan en saygı değer surelerden biri olan Yasin-i Şerif son derece kıymetli bir suredir. Surenin oldukça geniş faydaları vardır. İnsanlar hemen her türlü dileklerinin gerçekleşmesi için Yasin Suresini okuyabilirler. Dinlemek de okumak kadar sevap olduğundan kalabalık ortamlarda okunan Yasin Suresinden sonra da insanlar içtenlikle dualarını edebilir ve her türlü hacetlerini Allah’tan isteyebilirler. Yasin suresi hastalara okunduğunda şifa bulmalarına yardımcı olan bir suredir. Bir hastanın başında Yasin Suresi okunduğunda hasta hem huzur bulur, hem acıları diner, hem de son derece kısa bir zamanda şifa bulur. Eceli gelmeyen tüm hastaların şifa bulması için okunabilir. Ancak ölümü yaklaşan ve artık sağlığı konusunda yapılacak bir şey kalmayan hastaların başında okuduğunda bu hastalar çok daha rahat ve huzurlu bir şekilde can verebilirler. Diğer hayatlarına daha huzurlu şekilde gidebilir ve günahlarının hesabını daha kolay bir şekilde verebilirler. Yasin Suresi hasta başında okunduğunda her türlü acının dinmesine yardımcı olunabilir ve kalplerinin huzurla dolması sağlanabilir. Son anlarını yaşayan insanlar Yasin-i Şerif dinlediklerinde son nefeslerini vermeleri daha kolay olduğu birçok İslam alimi tarafından bildirilmektedir. Yasin Suresi her hasta için okunabilir ve okunmasında herhangi bir sayı ya da gün sıralaması yoktur.

 

Yasin Suresinin Faziletleri ve Hastalara Faydaları

 

Yasin Suresi her türlü fazileti içerisinde bulunduran bir suredir. Yasini okuyan da dinleyen de önemli sevaplar kazanır ve dünya hayatının zorlukları bu insanlara daha kolay gelir. Her türlü sıkıntının giderilmesi için okunan Yasin-i Şerif hastaların şifa bulabilmesinde önemli bir vesiledir. Okunduğunda her hasta en huzurlu anlarını yaşar ve sıkıntılarını üstlerinden atmaları daha kolay olur. Aynı zamanda ölen insanlar için de insanlar bu sureyi okuyabilir ya da başkasının okumasını isteyebilirler. Yasin Suresi fazileti bol olan ve Kur’an-ı Kerim’in çok kıymetli olan sureleri arasında yer alıyor. Dileklerin kabul edilmesi için 4 defa okunduğunda insanların aynı zamanda Mübin Duasını da okumaları gerekiyor. Yasin Suresi bittikten sonra Yasin duası da okunarak Allah’tan olması istenilen dilekler dile getirilir. Kişi ne kadar içten ve ne kadar ısrar ederek duasını okursa o kadar hızlı bir şekilde isteğine kavuşur. Hasta insanlar ve ölmüş insanlar için en çok okunan suredir. Bu surenin günahların affedilmesinde çok büyük etkisi olması insanların sürekli olarak okumalarına vesile olmuştur.

 

Yasin Suresi Hakkında Merak Edilenler

 

Yasin Suresi Kur’an-ı Kerim içerisinde 22. cüz içerisinde 439. sayfadan başlar. 83 ayet olarak Mekke’de indirilmiştir. Aynı zamanda Kur’an-ı Kerim’de 36. sırada bulunur. Mekke’de indirilmiştir. Her türlü dilek ve hacet için okunur. Dinlemek de okumak kadar sevaptır. Ya’sin kelimesi ile başladığı için Yasin ismini almıştır. Hastalar ayağa kalkabilmek, borçlular borcunu ödeyebilmek, evsizler ev sahibi olabilmek, bekarlar evlenebilmek için bu sureyi okuyabilirler. Her türlü dileğin yerine getirilmesinde son derece önemli sureler arasında yer alıyor. Farklı okunma şekilleri vardır. Aynı zamanda sayı ve zaman olarak bir mecburiyet bulunmasa da belli sayılarda okunmaya gayret gösterildiğinde etkileri yüksek olduğu bilinmektedir. 41 Yasin okumak dileklerin daha hızlı gerçekleşmesinde son derece etkilidir. Aynı zamanda her gün bir defa okumak insanların hayatlarında türlü sıkıntıların yok olmasını sağladığı için sabah namazlarından sonrada okunabilir. Cuma geceleri okunduğunda kişi Kur’an-ı Kerim’i baştan sonuna kadar okumuş kabul edilir ve her türlü günahı bağışlanır. Herkes bu sureyi okuyabilir ve okunduğunda da dinleyebilir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button