Ana Sayfa / Genel / Yaşayan En Büyük Mucit Elon Musk Hakkında Daha Önce Duymadığınız 10 Bilgi

Yaşayan En Büyük Mucit Elon Musk Hakkında Daha Önce Duymadığınız 10 Bilgi

Elon Musk günümüzün dahi, çılgın, zengin ve zeki bilim insanlarından biri hatta teki diyebiliriz hatta onun için direk Tony Stark bile desek sorun olmaz sanırım. Gerçek dünyanın Demir Adamı Elon Musk günümüzden 100 yıl sonra fikirlerinden behsediyor olsaydı emin olun daha ciddiye alınacaktı. Bundan 100 sonrası fikirleri, buluşları ve atılımları ile Elon Musk hakkında daha fazla bilgiye ne dersiniz?

10 Yaşındaki Dahi.

Henüz 10 yaşındayken büyüyünce büyük işler başaracağı belli olan Musk IBM’nin düzenlemiş olduğu sınavdan geçebilmeyi başarmıştır.

İdolleri

Elon öğrenim hayatı boyunca hep yenilikçi dâhileri örnek aldığını belirtmiştir. Başta Tesla, Jobs ve Disney olmak üzere alanında başarılı olmuş insanları idol seçmiştir.

İlk Başarısını 31 Yaşında kazanmıştır

31 yaşında 4 kişi ile beraber geliştirdikleri PayPal ile adını duyurmayı başaran Musk yazılımı 1,5 Milyon dolara satarak büyük kar elde etmiştir ve o yıl SpaceX şirketinin temellerini atmıştır.

Geleceğin Adamı

Musk kendini tamamen 3 alana odaklamıştır. Bunlar uzay, internet ve temiz enerji kaynağıdır. Bütün çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmıştır.

Servet Ne Kadar?

Dünyanın en zengin 83’üncü adamı olan Musk toplamda 17 milyar dolara sahiptir.

Çok Yakın Olan İflas

Herkesin hayran olduğu Musk 2008 yılında neredeyse iflas ediyordu. İki şirketi de batmanın eşiğinde olan Musk tüm malvarlığını şirketlerine yatırarak batmaktan kurtulmayı başardı.

Çağımızın Dehası

Musk Atlantik Dergisinin kapağında “Yaşayan En Büyük Mucit” olarak yayınlandı.

Aranılan Adam

Gerek politikacılar gerekse dev şirketlerin peşinde koştuğu biri haline gelen Musk Tesla’dan sonra daha da popülerleşti hatta geçtiğimiz aylarda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın misafiri olarak ülkemizde ağırlandı.

Onunda Bir Ailesi Var

8 yıl boyunca evli kaldığı Justin’den 5 çocuğu olan Elon Musk tam bir aile babasıdır ve çocukları için hiçbir masraftan kaçınmamaktadır.

Çalışma Hırsı

Elon şirketine acayip şekilde bağlı bir adam ve kelimenin tam anlamıyla şirketinde yaşıyor diyebiliriz. Çoğu zaman Tesla Motors fabrikasının konferans salonunda yatan Musk gecesini gündüzünü burada geçiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları