Yağlı Ciltlerden Nasıl Kurtuluruz?

Havaların aşırı ısınması, cildin nemli olması veya ergenlik döneminde hormonların aşırı çalışması sonucunda yüz hatlarında yağ oranının artmasına sebebiyet vermektedir. Birçok kişi cildinin yağlı olmasından veya sürekli yağlanmasından aşırı derecede şikâyet etmektedir. Özellikle ergenlik döneminde bulunan kişilerin ciltleri fazlası ile yağlanabilmekte ve bunun sonucunda sivilce çıkmaktadır. Bu kişiler yağlı ciltlerden nasıl kurtuluruz şeklinde araştırma yaparak bu sorunu çözmeye çalışmaktadırlar.

Yağlı ciltlerden kurtulmanın yöntemleri bir hayli fazladır. İlk ve kesin sonuç verecek yöntem ise cildin düzenli bir şekilde yüze ve yağlı ciltlere uygun sabunla yıkanmasıdır. Cilt sürekli temiz tutulur ve yağlı ciltlere uygun sabunlar ile yıkanır ise bir nebzede olsa bu sorunu çözecek ve ilerleyen zamanda daha da azaldığı gözükecektir. Ayrıca sivilce sorunu olan ve bu yüzden sürekli cildi yağlanan kişilerde bulunmaktadır. Bu kişiler öncelikle yağlanmanın ve sivilcenin problemini bulmalı sonrasında ise uygun ilaç veya yöntemler ile tedavi olmalıdır. Sivilce problemi akabinde oluşan yağlı ciltler genellikle karaciğer yağlanması sonucunda olmaktadır. Bazı kişilerin burada yağlanma fazla olduğunda ciltte aşırı yağlanma ve sivilce olarak geri dönüş sağlamaktadır. Bunun için doktorlar genellikle ilaçla tedavi önermektedir. Doktor kontrolünde yapılan ilaçlı tedavi sonucunda kısa zaman içerisinde yağlanma ve var ise sivilce problemleri bitmektedir.

Yağlı Ciltler İçin Maske Öneriliyor

Yağlı ciltlerden kurtulmak bazı kişiler için oldukça kolay olabilmektedir. Herhangi bir hastalık ve sorunu olmayan kişilerde meydana gelen yağlı ciltlerden kurtulmak bazı basit adımlar ile mümkündür. Düzenli temiz tutma ve yağlı cilt tiplerine uygun maskeler bu işi için oldukça uygun olmaktadır. Maskeler ciltleri derinlemesine temizlemekte ve yağ, kir ne var ise bunları dışarı atmaktadır. Düzenli kullanım sonrasında bu şekilde yağlı ciltlerden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yağlı ciltler için önerilen birçok maske markası ve türü bulunmaktadır. Siyah yüz maskesi değişik renk ve türlerde kil maskeleri bu tarz ciltler için en uygun görülen maskeler arasında yer almaktadır. Genellikle kil maskeleri tercih edilmektedir. Bu tarz maske ve killer aktarcılarda ve cilt ürünleri satılan kozmetik mağazalarında bulunmaktadır.  Buralardan rahatlıkla temin edilerek uygulamaya başlanabilir. Yüzdeki yağ ne kadar derin ve çok ise kurtulması da bir o kadar sürebilir. Bu tarz maskeler ise tek bir seferlik kullanılmamaktadır. Seanslar halinde haftada 2-3 kere veya haftada bir kere uygun görülenleri bulunmaktadır. Maskenin türüne ve kullanım amacına göre bu durum değişiklik göstermektedir.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button