Teknoloji

Xiaomi’den Kullanıcılara Beklenmedik Hamle

Android 8.1 Güncellemesini Yayınladı


Son dönemde teknolojinin neredeyse her alanında adından sıkça söz ettiren Çin asıllı teknoloji devi Xioami, özellikle cep telefonları konusunda ağırlık verdiği çalışmalarıyla Dünya teknoloji gündemini sürekli meşgul etmekte ve kullanıcı memnuniyetini daima ön planda tutmaktadır.
Xioami, bu kez kullanıcı beklentilerini karşılayamadı diyebiliriz. Sebebine gelecek olursak son dönemde piyasaya sunduğu ve özellikle fiyat performans açısından sıkça tercih edilen MİA1 modeli için, firmanın planlamış olduğu tarihte kullanıcılar için android 8.1 güncellemesini yayınladı fakat bu kez hem firmanın hem de kullanıcıların beklemediği kötü bir sürpriz yaşandı. Yayınladığı an güncelleme ile cihazını 8.1 sürümüne yükseltmek isteyen kullanıcılar, aynı dönemde beklediği OTA sürümü için bir zaman ifadesi paylaşmadı ve bu durum kullanıcıların beklenti anlamda hayal kırıklığına neden oldu.
Bu yaşanan aksilik ile beraber tüm cihazlar için Project treble ile üretici firma arasındaki durum sonrası Xiaomi Mia1 modeli için bu hızla dağıtım olanağının sağlamadı ve bu durum tüm cihazları kapsaması planla yeni güncelleme çalışması kapsamında bu modelin hedef dışı bırakılması olarak algılandığından, model kullanıcıları tarafından önce şaşkınlıkla karşıladı, sonrasında ise markanın bu çalışmasını tepki olarak sürdürüldü.
Bu durum OTA’nın çok kısa bir süre içerisinde gelmesi gerektiğine ihtiyaç doğuruyor. Ayrıca yine Xiaomi’nin bu modeli için bir sonraki android güncellemesi olan P sürümünü kullanılması üzerine sunulacak ilk model olduğu da yine şirket tarafınca duyurulan bir durum olduğunu hatırlatmak isteriz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button