Teknoloji

Windows 10 Kayıtlı Wifi Şifresi Öğrenme Görüntüleme

Bilgisayarlarımızda kullandığımız işletim sistemi Windows, gelişen teknolojinin sunduğu imkanlar dahilinde daima kullanıcılarına, kaliteli bir işletim sunmayı amaçlayarak, devamlı çalışmalar yürütmekte olduğu evlerimizdeki bilgisayarlarımız sayesinde gözle görülür bir şekilde takip edebildiğimiz önemli hususlardan biridir.

Özellikle gelişim noktasında neredeyse her sene yeni bir sürüm ile stabil bir şekilde karşımıza çıkan, Windows’un bildiğiniz üzere kullanıcılarına çok işlevsel olarak sunduğu son sürüm Windows10 olmuştu. Bu yeni sürüm daha önce sunulan sürümlere göre kullanıcıların kullanabilmesi açısından çok farklı karşılandı diyebiliriz.

Öyle ki bir önceki sürüm olan Windows7’de yer alan bir çok özelliğin aynen Windows 10’da yer alarak fazlasını bile barındırmasına rağmen, pek çok özelliği önceki sürümünde kullandığımız kadar işlevsel bir şekilde kullanılamadı. Bu özelliklere örnek verecek olursak, en başta daha önceki sürümünde laptop bilgisayarlarda sık kullanılan wi-fi şifresini öğrenme yani görebilme özelliğidir. Peki, kullanıcıların Windows10 için merak ettiği wi-fi şifresi görüntüleme nasıl yapılır? Hiç merak etmeyin Windows 10 kullanıcıların merak ettiği bu sorunun, basit birkaç adım ile gerçekleştirebileceğini bir cevabı var. Öncelikle Windows10 işletim sistemine sahip bilgisayarınızın sağ alt bölgesinde yer alan kablosuz ağ simgesine tıklıyoruz. Sonrasında karşınıza çıkan panelin yine sağ altında yer alan ağ ayarlarına tıklayın ve seçenekler içerisinden ağ paylaşım merkezine tıklayın.

Bu aşamada karşınıza mevcut olarak bilgisayarınızda internet bağlantısını kurduğunuz ağ karşınıza çıkacak yani ekranda o ağa ait ismi görünecektir. O ağ adına tıkladığınızda karşınıza wi-fi bağlantınız durumuna ilişkin bilgi veren bir Windows kutucuğu açılacaktır. Burada kutucuğun ilk kısmının en altında yer alan kablosuz özellikleri butonuna tıklamanızın akabinde yine açılan kutucuğun üst kısmında yer alan bağlantı ve güvenlik sekmeleri arasından güvenlik sekmesine tıklayın. Karşınızda ağ güvenlik anahtarı ifadesinin yer aldığını göreceksiniz ki bu ihtiyacınız olan wifi bağlantınızın erişim şifresidir.

Alanda gizlenmiş olarak gösterilen şifrenizi kutucuğu hemen altında yer alan karakterleri göster kutucuğuna tıklayarak, şifrenizi görünür hale getirin. Kutucuğun içindeki harf veya rakamlar ile karışık bir şekilde ifade edilen yazı, sizin modeminize ait wifi şifresidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu