Ana Sayfa / Teknoloji / WhatsApp’tan Yeni Özellik. Herkes Çok Sevecek

WhatsApp’tan Yeni Özellik. Herkes Çok Sevecek

WhatsApp yenilikler ile kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için her gün yeni çalışmalar yapıyor. Son olarak,  yeni güncelleme ile Android için WhatsApp Medya Görünürlüğü özelliği adlı yenilik kullanıcılarla buluşturuluyor.

Yeni sürümle birlikte geliştirilmiş olarak gelen WhatsApp Medya Görünürlüğü özelliği sayesinde, kullanıcılar Galeri içerisinde yer alan paylaşılmış medyaları gizleme olanağına kavuşuyor. Hatta yeni sürümde ister sohbetler ister gruplar için bu özelliğin etkinleştirilmesi ya da devre dışı bırakılması da mümkün olacak.

Örnek olarak, en güncel beta sürümünde Kişi Bilgisi menüsünü açtığınızda Medya Görünürlüğü adlı yeni seçenek doğrudan karşınıza çıkıyor. Bu özelliği seçtiğiniz zaman da ise sizlere davranışı özelleştirme şansı sunuyor. “Bu sohbetten yeni indirilen medyaları telefonunuzun galerisinde göstermek istiyor musunuz?” şeklinde açılan pencere üzerinden Varsayılan (Evet), Evet veya Hayır seçeneklerini seçmeniz mümkün. Bu sayede galerinizdeki karmaşanın da önüne geçmiş olabileceksiniz. Tekrar belirtelim ki, bu özellik sadece ama sadece yeni indirilen medyalar ile çalışabiliyor.

Kişi Bilgisi menüsü için platformun daha birçok yenilik yapması bekleniyor. Bu beklentiler arasında sohbetler için farklı duvar kağıtları seçme veya belirli sohbetlerde okundu bilgisi ile son görülme detaylarını devre dışı bırakma gibi detaylar olduğunu da belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Dünya 7nm Snapdragon İşlemcilere Hazırlanıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları