Ana Sayfa / Teknoloji / WhatsApp mesaj iletilmiyor sorunu çözümü

WhatsApp mesaj iletilmiyor sorunu çözümü

Whatsapp hem indirme hem de kullanış bakımından dünya üzerinde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması. Ancak Whatsapp aralıkla sorun yaşayabiliyor.

Bu sorunların en çok karşılaşılan durumu ise karşı tarafa mesajın gönderilmemesi sorunu. Mesajlarınız kendi telefonunuzda kalıyor ve iletilmiyor. Bu sorundan dolayı da birçok kullanıcı madur duruma düşüyor.

Whatsapp’da mesajın gelmemesi ve yazdıkların gitmemesi sorununa neden olan durumlar sizden kaynaklanabildiği gibi Whatsapp servisinden dolayı da olabiliyor. Bu durumu önce kendi cihazınızdaki olası durumları değerlendirerek belirleyin sonrasında çözüme kavuşturamazsanız Whatsapp’ın genel olarak sorun yaşayıp yaşamadığını araştırın. Bu işlemler için yapmanız gerekenler aşağıda sıralanmıştır.

Whatsapp mesaj gelmiyor ve mesajım karşı tarafa gitmiyor

Bu durum için yukarı da da belirttiğimiz gibi hem sizden hem de Whatsapp servisinden kaynaklı bir durumdan söz etmek mümkün. Öncelikle sizde bir sorun olup olmadığını teyit edebilmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • Telefonunuzda internet bağlantısında sorun olmadığını kontrol edin. Farklı sitelere erişmeye çalışın. Eğer internetten kaynaklı değil ise aşağıdaki olası adımları kontrol ederek devam edin.
  • Güncel olmayan bir Whatsapp sürümü kullanıyorsanız bu sürümü yenileyin. Google Play Store’den en güncel Whatsapp sürümünü indirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu durum genellikle eski sürümleri kullanan Whatsapp kullanıcılarında ortaya çıkmaktadır.
  • Whatsapp’ı tamamen kaldırıp yükleyin. Whatsapp uygulama dosyalarında bozukluk olmuş olabilir. Bu durum için en iyisi Whatsapp’ı kaldırıp baştan yüklemek olacaktır.

Whatsapp’da mesaj gitmemesine neden olan olası diğer nedenler

Bu durum belirttiğimiz gibi Whatsapp’dan da kaynaklanan bir durum olabilir. Bu sorun ile son olarak geçtiğimiz günlerde karşılaştık. Dünya genelinde Whatsapp uygulaması çöktü. Bu nedenle başta Avrupa, Amerika ve Türkiye olmak üzere birçok bölgede Whatsapp kesintiye uğradı. Bu durumdan dolayı mesajlar gönderilemedi ve hatta Whatsapp kendiliğinden kapandı. Bu durumdan emin olmak için Whatsapp haberlerini araştırabilirsiniz.

Çoğunlukla sadece Whatsapp haberlerini yapan siteler de mevcut. Bu sitelere girerek Whatsapp serverlerinin açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu durumları uyguladıktan sonra muhtemelen Whatsapp mesaj gönderilmeme ve alınmama sorununa çözüm bulmuş olacaksınız. Farklı bir sorun yaşarsanız bizlere yorum olarak iletebilirsiniz. Atılan yorumlar 3 iş günü içerisinde tarafımızca yanıtlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan uTorrent Hızlandırma Ayarları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları