Whatsapp aramasında ses karşı tarafa gitmiyor

Whatsapp araması normal telefon aramasından biraz farklı yapılıyor. Whatsapp araması internet üzerinden yapıldığından dolayı ses problemleri oluşabiliyor.

Whatsapp kullanıcılarının arama yaparken sıklıkla karşılaştıkları bir durum da sesin karşı tarafa gitmeme sorunu. Görüntülü veya normal sesli arama yapan kişilerin genel olarak seslerinin karşı tarafa gitmemelerine neden olan birkaç durum bulunmakta. Bu durumu yaşan kişilerin yapması gerekenler basit birkaç işlemdir. Ancak baştan belirtelim ki her telefonda bu sorun çözüme ulaşmaz.

Dünyada en çok kullanılan çevrim içi mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, görüntülü veya sesli arama yapıldığında sesin karşı tarafa gitmemesi gibi sorunları oluşturabiliyor. Whatsapp konuşmasında sesin karşı tarafa gitmemesi sorununu yaşayan kişilerin yapması gereken adımlar ise aşağıda yer almaktadır.

Bu adımlarda anlatılan durumlar sizin telefonunuzda oluşan muhtemel hatayı çözüme kavuşturacaktır. Whatsapp sesli veya görüntü aramalarında sesin karşı tarafa gitmemesi sorunu yaşayanlar aşağıdaki adımları uygulayabilirler.

Whatsapp sesli aramada ses karşı tarafa gitmiyor sorunu

  • Sesin karşı tarafa gitmemesine yol açan en büyük sorun mikrofondan kaynaklanmaktadır. Mikrofonu kontrol etmek için normal bir arama yapın veya ses kaydediciyi açarak mikrofonunuzu test edin.
  • Mikrafonunuzda sorun olmadığınızdan eminseniz karşı taraf kendi hoparlörünü test etsin. Bunu müzik açarak test edebilir. Eğer sizde mikrofon çalışıyor karşı tarafın da hoparlöründe sorun yoksa aşağıdaki muhtemel durumlardan devam edin.
  • Whatsapp’ı mobil verisi ile kullanıyorsanız Wi-Fi kullanarak, Wi-Fi ile kullanıyoranız mobil veri kullanarak tekrardan arama yapın. Bunu yapmanızın nedeni eğer Whatsapp’a kaliteli bir internet gelmiyorsa karşı tarafa ses gitmez. İnternetinizin normal düzeyde olması gereklidir.
  • Bu durumun hepsini yaptıktan sonra yine de sorun yaşıyorsanız Whatsapp’ı telefonunuzdan kaldırın sonrasında tekrar indirin. Bazı durumlarda uygulamanın kendi içerisinde oluşan yazılım hatalarından dolayı da bu sorun ile karşılaşılıyor olabilir. Bu durumu en kolay belirlediğimiz şekilde çözümleyebilirsiniz.

Yukarıda anlattıklarımızı uygulayarak Whatsapp’da aramalarında ses gitmeme sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Bu adımlar ile yine de Whatsapp ses gitmeme sorununa çözüm bulamamış olursanız bu durumu bizlere telefonunuzun modeli ve kullandığınız Andorid sürümü ile birlikte yorum kısmına iletirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Related Articles

36 Comments

  1. Samsung note 9 kullanıyorum beni aradıklarında sesim karşı tarafa gitmiyor ben arayınca duyuyorlar tekrar kurdum sorun devam ediyor

  2. Merhaba ben samsung a7 2018 modeli telefonu kullanıyorum. Yukarda belirtmiş olduğunuz bütün olasılıkları demedim ve hiç bir sorun çıkmadı. Ama son 1 ay içerisinde whatsaptan sesli.arama yaptığım zaman 1 dakika 5 saniye sonrasi benim sesim karşı tarafa gitmemeye başlıyor. Lütfen yardımcı olun.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button