Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Üretken Biri Olmak İçin İpuçları

Üretken Biri Olmak İçin İpuçları

Üretken Biri Olmak İçin İpuçları

Üretken olmak yeni buluşlar yapmak ve ilerlemek anlamına gelir. Ayrıca başarının da anahtarı olan üretkenlik, yeni buluşların ve bilgilerin ortaya çıkmasında en önemli etkendir. Toplumların ilerlemesinde bireylerde bulunması gereken özelliklerden olan üretkenlik aslında bazı detaylara dikkat ettiğinizde kolaylıkla sizde de olacaktır. Üretken biri olmak için neler yapacağınızı merak ediyorsanız işte birkaç detay…

  1. Tek Seferde İşinizi Halledin!

Çalışma hayatında işlerinizi ertelemeniz ya da yarın yaparım diye işlerinizi bırakmanız üretkenliğin önüne geçer. Zaman kayıplarına neden olan işleri halletmeme durumundan dolayı üretken biri olmak için zaman bulamayabilirsiniz.

İşlerinizi zamanında yapmanız ve bir iş için yeniden o işin başına geçmemeniz hem hatasız iş yapmanızı hem de tek seferde işlerinizi halledebilmenizi sağlayacaktır.

  1. Ertesi Gün Hazırlığı Yapın!

Bir gün öncesinden hazırlık yapmanız ertesi gün zorlanmamanıza ve yeni işlere yönelecek zaman bulmanıza fayda sağlayacaktır. Ertesi gün olduğunda işlerinizde yaşayacağınız sorunları da önceden halledebilmenizi sağlayacak olan bu durum iş hayatınızda ve gündelik hayatınızda pek çok karmaşanın önlenmesini sağlayacak.

  1. Sevmediğiniz İşleri Öne Alın!

Her işi sevmek zorunda değilsiniz. Ancak sevdiğiniz işlerden başladığınızda ilk zamanlardaki enerjiniz sevdiğiniz işlere gidecektir. Enerjinizin bitme zamanları ise sevmediğiniz işlere kalacaktır. Sevmediğiniz işleri enerjisiz bir şekilde yapmanız ise üretkenliği engelleyen durumlar içerisinde ilk sırada yer alır.

  1. Acil İşlerde Bunalmayın!

Zaman sorunu yaşamaya başladığınızda ve aciliyeti olan işlerle burun buruna geldiğinizde psikolojiniz bozulabilir. Nasıl yetiştireceğim diye düşünmeye başladığınızda stres altına girebilirsiniz. Bu durumu önlemeye başladığınızda ve sakinliğinizi korumayı başardığınızda üretkenliğiniz için büyük bir kriz yönetimi eğitimi almış olursunuz.

  1. Hayır Deyin ve Kendinize Zaman Ayırın!

Bazen iş yoğunluğunuza yenilerini eklersiniz. Böyle zamanlarda hayır demediğiniz için daha da artan iş yükü üretken olacağınız zamanları olumsuz etkileyecektir. Üretken düşünceler içerisine girebilmek için mutlaka bazı işlerinize hayır demeli ve kendinize zaman ayırarak üretken olacağınız alan hakkında düşünmelisiniz. Üretken biri olabilmekamacıyla zaman ayırmanız gereken şeyin kendiniz olduğunu asla unutmayın. Kendinizi geliştirin ve zaman ayırın.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Korkular gerçeğe dönüşür başlıklı makalemizde güveni yüksek bolca para kazanan mutlu bir kadın olmuştur. Öğrenilmiş çaresizlik, Kişisel Gelişim ve Kişisel gelişim dersleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları