Ana Sayfa / Genel / Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe Kimdir?

Ulaş Tuna Astepe’yi Tanıyalım
Ulaş Tuna Astepe, 1 Ocak 1988 İzmit doğumludur. Doğumundan kısa bir süre sonra yani 1999’da felaket depremini yaşayan oyuncu akabinde, Birkaç sene sonra babasını kaybetmesinin ardından doğduğu şehir olan İzmit’ten İstanbul’a gelerek eğitim hayatında liseyi İstanbul Erkek Lisesi’nde, Üniversite eğitimini ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı bölümünde tamamlamış, böylece en büyük mesleki hayali olan oyuncu olabilmek yolundaki hayaline ulaşmak için eğitim aşamasını başarılı bir şekilde tamamlamıştır.
Ulaş Tuna Astepe, tamamladığı eğitim hayatından sonra mesleği olan oyunculuğa ilk adımını 2012 yılında Karadayı dizisinde Orhan Kara karakterini canlandırarak atmıştır. İlk oyunculuk tecrübesinde yakaladığı başarısı ve topladığı beğeni ile çok geçmeden Ay Yapım’ın iddialı yapımı olan Analar ve Kızları dizisinde rol almaya başladı. İki büyük yapımda gösterdiği oyunculuk performansı sonrasında kariyerine Balık Havuzu, Körfez gibi pek çok film, tiyatro ve kısa filmlerde boy göstererek devam eden Astepe, 2017 yılında ise Show Tv’de yayınlanmaya başlayan Rüya dizisinde rol alarak televizyon ve oyunculuk kariyerinde başarılı bir yapımın daha içerisinde bulunmuş oldu. Dizinin birkaç bölümün ardından final yapmasından sonra ise kısa süreli bir istirahat dönemine giren yakışıklı oyuncu bu döneminde bile kendisine gelen sinema, dizi ve tiyatro tekliflerini değerlendiriyor, bu süreç içerisinde ise hiçbir yapımda rol almıyordu.
Yeni yapım arayışları içerisinde olduğu bu dönemde, Sinegraf – Osman Sınav yapımı 2018 yılının iddialı yapımı Sen Anlat Karadeniz’den erkek başrol teklifi alan Astepe, anlaşmayı sağladı ve kadroda yer aldı. Canlandırdığı Karadeniz’in hırçın ve delikanlı genci karakteri olan Tahir, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı ve çok kısa bir süre içerisinde hem reytingleri hem de televizyon Dünyası’nı altüst eden bir yapım haline geldi. Bu sayede Ulaş Tuna Astepe 2012 yılında başlayan oyunculuk kariyerine yepyeni bir boyut kazandırmış oldu. Yapıma başlamasıyla beraber bir çok üniversitenin ödül töreninde “en iyi erkek oyuncu” kategorisinde defalarca ödüle aday gösterilmiş yine bu sayede ise dönemdeki oyuncu başarısını tescilleyerek hayranlarının gönüllerinde taht kurmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları