Ana Sayfa / Ukrayna’da Otel Fiyatları Ne Kadar?

Ukrayna’da Otel Fiyatları Ne Kadar?

Tatil, eskisine oranla artık lüks olmaktan çıkmış, insanlar için bir ihtiyaç haline geldiği gözlemlenmiştir. Bu bağlamda turizm sektöründe de her yıl değişimler ve gelişmeler sağlanarak gerek ülkemizde yaşayanlara gerekse yurtdışından tatil olanakları arayan kişilere birçok seçenek sunulmuştur. Son zamanlarda yerli tatilcilerin büyük bir kısmı tatil yapmak için tercihlerini Ukrayna’ya doğru çevirmekte. Bu tercihin yapılmasına etken birçok maddenin olduğunu ve yazımız içerisinde kısa da olsa bunlara değinmeye çalışacağımızı belirtelim. Ukrayna üzerine tatil düşünen kişiler, tatil planlarını hazırlamadan önce masraflar hakkında bazı araştırmalar yapmaya çalışmaktadırlar. En çok merak edilen ve bütçenin büyük bir kısmını elinde tutan konaklama sorununa değinerek Ukrayna’da Otel Fiyatları Ne Kadar? Sorusuna elimizden geldiğince cevap vermeye çalışacağız.

Daha önce Sovyetler Birliği içerisinde yer alan Ukrayna, bağımsızlığını elde etmesinden itibaren bir Avrupa ülkesi olma yolunda emin adımlar atmaya çalışıyor. Ülkeler arası yaptığı ilişkiler sayesinde Ukrayna bir turistik yatırım ülkesi olarak görülüyor ve gelişmesi için her yıl milyarlarca dolar para harcanıyor. Bundan 10 yıl önce böyle bir tatil planı kursaydınız sanırım konaklama için çok da lüks otel bulamayacağınızı, ülkenin tatil için uygun bir yer olmadığınızı düşünürdünüz. Şu an da Ülkenin neredeyse tüm şehirde oldukça lüks, tatil olanaklarına uygun sayısızca otel, pansiyon ve motel seçeneklerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Dünya otel standartlarına uyabilmek için her geçen gün yeni bir 5 ve 6 yıldızlı otelin açıldığını, butik oteller ile beraber tatil köylerinin açıldığını görüyoruz.

Otel Fiyatları

Gelişen turizm sektörü ile birlikte ülke içerisinde büyük istihdam alanlarının oluştuğunu, otellerde çalışan kişilerin tamamı bu alanda özel olarak yetiştirilerek insanlara hizmet verebilmeleri için görevlendirildiklerini söyleyebiliriz. Ukrayna’da Otel Fiyatları Ne Kadar?

Sorusuna yanıt verebilmek için sizlere 2 ayrı seçenekten tercih yapmanızı istiyoruz. İlk seçenek, seyahatlerini lüks ve konfor öne çıkarak mı planlıyorsunuz yoksa ikinci seçenekteki gibi konaklamayı daha çok bütçeye oranlamak mı istiyorsunuz? Eğer tercihiniz ilk seçenekteki gibi lüksten yana olacaksa Ukrayna’da 5 yıldızlı otellerde bir gecelik konaklama ücretinin minimum 250 dolardan başladığını söyleyebiliriz. Tercihiniz ikinci seçenekte olacaksa eğer şehir merkezinde butik otellerde çift kişilik konaklama ücretinin gecelik 75 TL’den başladığını söyleyebiliriz.

Otel Fiyatları Yerel Paraya Göre Ne Kadar?

Dolar ve Euro her ülkede geçerli olsalar bile seyahatleriniz sırasında bölge para birimlerini kullanmak her zaman avantaj sağlayacağını belirtelim. Ukrayna’da Otel Fiyatları Ne Kadar? Sorusuna yukarıda az da olsa değinmeye çalıştıysak fiyatları daha da aşağı çekmek mümkün. Tatil planınızı çok önceden planlayarak otel rezervasyonlarınızı booking gibi ünlü rezervasyon sitelerinden yapmanız durumunda %60 daha indirim kazanabilir, butik fiyatına lüks otellerde rahatlıkla tatilinizi yapabilirsiniz. Otel fiyatları başta Odessa olmak üzere Kiev, Lviv, Kharkiv, gibi yoğun olarak ziyaret edilen şehirlerde daha yüksek olduğunu alternatif şehirlere yönelmenizin daha iyi olacağını söyleyebiliriz. İkinci seçeneğimiz olan bütçeye uygun oteller şehir ve bölge durumuna göre geceliği 500 ile 5,000 Grivna arasında değişiklik göstermekte. Bu fiyatlar ile mütevazi ve rahat bir şekilde butik otellerde konaklama yapabilirsiniz. Gelelim lüks otellerdeki ücretlerin Grivna cinsindeki değerine. Ukrayna’da oteller 6 yıldıza kadar çıkabilmekte olup oldukça lüks standartları bulunmaktadır. Gecelik ücretleri kişi başına 10,000 Grivna’dan başlayarak 50,000 Grivna’ya kadar artış göstermekte. Merak edenler için 1 Grivna’nın kaç TL olduğundan da bahsedelim. Şu an ki güncel kur değerlerine göre 1 Grivna 0,10 TL’ye tekabül ettiğini söyleyebiliriz. Türk Lirasına göre paraları oldukça değersiz gibi görünsede talep edilen ücretler ülkemiz ile eşdeğer olduğunu söyleyebiliriz.

Daha ekonomik tatil arayışlarına girmek isterseniz hostelleri önerebiliriz. Hemen hemen tüm şehir ve bölge içerisinde bulunan hosteller 6 ile 8 kişilik odalardan oluşmaktadır. Bu tür odalarda bir gece konaklama ücretinin ise 15 TL olduğunu belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları