Ana Sayfa / Ukrayna Uçak Bilet Fiyatları Ne Kadar? Ucuza Bilet Almak Mümkün mü?

Ukrayna Uçak Bilet Fiyatları Ne Kadar? Ucuza Bilet Almak Mümkün mü?

Ukrayna ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin olumlu yönde ilerlemesi sonucunda her iki ülke arasında yapılacak turistik ziyaretler için pasaport ve vize zorunluluğunun kalktığını, sadece çipli kimlik kartları ile kolaylıkla Ukrayna’ya giriş yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu duyurunun yapılması ile birlikte binlerce kişi tatil yapmak, Ukrayna’yı keşfetmek amacı ile araştırmalar yaparak ne gibi masraflar ve ödemelerin yapılması gerektiğini öğrenmeye çalışmaktalar. Özellikle uçuş süresinin kısa olması ve biletlerin ucuz olması Ukrayna tatilini daha cazip hale getiriyor. Yaptığımız araştırma sonucunda Ukrayna’nın 6 farklı şehrine direk uçuşun bulunduğunu, haftanın her günü onlarca seferin yer aldığını söyleyelim. Direk uçuşu bulunan şehirler; Odessa başta olmak üzere başkent Kiev, Zaporozhye, Kherson, Lviv ve Kharkiv olduğunu söyleyebiliriz.

Gerek Türk havayolu şirketleri gerekse Ukrayna havayolu şirketleri haftanın her günü onlarca tarifeli uçuş ile günde binlerce insanı iki ülke arasında taşımaya devam etmektedir. Uçuşlar, gidilecek şehre göre 1,5 saat ile 2 saat arasında sürmektedir. Ankara ve İstanbul şehirlerinden 12 ay boyunca düzenlenen uçuşlara yaz aylarında Antalya ve Dalaman havalimanlarında dahil olmaktadır. Birçok havayolu şirketi henüz yurtiçi uçuşlarında dahi yüksek bedeller talep ederken yurtdışı bilet fiyatlarının fahiş olduğunu düşünebilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda tek kişi için sadece gidiş biletlerinin 500$’a kadar çıktığını, bu nedenle birçok kişinin Ukrayna seyahatlerinden vazgeçtiğini görebiliriz.

Vize, pasaport zorunluluğunun kalkması ile beraber havayolu firmaları arasında da büyük rekabet ortamlarının oluştuğunu, eskiye oranla bilet fiyatlarında güzel düşüşler meydana geldiğini söyleyebiliriz. Havayolu firmaları normal dönem içerisinde 250 TL’ye kadar indirimler uygulayarak sadece gidiş bilet alınmasını sağlamakta. Hatta bazı dönemlerde yapılan indirimlerin yakalanması durumunda 100 TL’ye bile bavul hakkı olmayan biletler alabilirsiniz. Ukrayna Uçak Bilet Fiyatları Ne Kadar? Sorusuna yanıt verdiğimize göre bazı önemli ipuçlarına da değinmek istiyoruz. Biletler, genel olarak baktığımızda hafta sonlarında oldukça yüksek, hafta içi günlerde ise düşüşler gösterdiğini görüyoruz. Oldukça önceden hata içi günlere alınan biletlerden ekonomik olarak oldukça rahatlayabileceğinizi hatırlatalım.

Uçak Biletini En Ucuz Nereden Alabilirim?

Ukrayna uçak biletlerinin oldukça düşük olduğunu öğrenen kişilerin ilk merak ettiği sorulardan birisi de uçak biletini en ucuz nereden alabilirim olacaktır. Havayolu firmalarının kendi internet sitelerinde bilet fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz. Bu aşamada bazı internet siteleri ve acente firmalarının devreye girdiğini söyleyebiliriz. İnternet üzerinden hizmet veren her sitenin güvenilir olmadığını, birçok kişinin mağduriyetler yaşadığını söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü skyscanner sitesi üzerinden indirimli biletler satın alabilir, uçuşunuzun ekonomik olmasını sağlayabilirsiniz. Gidiş biletinin sadece 250 ile 300 TL olduğunu, gidiş dönüş beraber olmanız durumunda bilet fiyatının 400 TL’ye kadar düşeceğini söyleyelim. Gidiş dönüş bileti almak her zaman ekonomik gibi görünse de tarihlerin kesinlikle net olması gerekmektedir. Bilet tarihi değiştirmek çoğu zaman bilet fiyatı ile aynıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları