Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Yapılır?

Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Yapılır?

Sosyal medya, insanların son yıllar içerisinde yeni eğlence merkezleri olmuş, gününün büyük bir bölümünü geçirdiği yerlerden birisi olarak gösterilmeye başlanmıştır. Bu alanda büyük bir büyüme yakalayan Facebook, dünya üzerinde 2 milyar kullanıcıya sahip olmayı başararak alanındaki en büyük site olmayı başarmıştır. Sosyal alanda farklı bir çalışma ortaya çıkarmak üzere harekete geçen Twitter, mikro blog alanına giriş yaparak kullanıcılarına farklı bir sistem oluşturmayı hedeflemiştir. Sosyal medyanın haber portalı olarak gösterilen Twitter, gün içerisinde haberler başta olmak üzere birçok konuda anlık olarak gönderiler paylaşmaya olanak sağlamakta. Kullanıcılar, istedikleri uzunlukta gönderiler maalesef yayımlayamıyor. Kurulduğu ilk günden bu yana 140 karakter gönderimine izin veren şirket, 2018 yılında almış olduğu radikal bir karar ile tweet gönderim sınırını 140 karakterden 240 karaktere çıkartmıştı.

İnsanlar, gün içerisinde yaşadığı olaylar başta olmak üzere haber, siyaset, ekonomi, aşk, edebiyat üzerine içinden gelenleri Twitter üzerinden paylaşmaktadırlar. Sosyal medyayı bu şekilde günlük gibi kullananların yanı sıra farklı amaçlar üzerine kullandıklarını da söyleyebiliriz. Bazı kullanıcılar, Twitter adresini blog olarak kullanmakta olup +18 paylaşımlara kadar giriş yapmaktadır. Bu tür paylaşımlar yüksek oranda etkileşim meydana getirmesinden dolayı takipçilerin hızlı bir şekilde arttığını hem de gönderiler üzerinden ufak da olsa gelirler elde edildiğini söyleyebiliriz. Paylaşılan hassas içeriklere link kısaltma gibi eklentilerin dahil edilmesi durumunda ufak tutarlarda bir gelir sahibi olunabildiğini hatırlatalım. Adult, +18 gibi hassas, herkese açık olmayan gönderilerin doğrudan paylaşılması durumunda şikayetlerin geldiğini, Twitter’ın bu gibi paylaşımların herkese açık olmasından dolayı hesapları kapatabildiklerini söyleyebiliriz.

Hassas, belirli bir yaş üzerindeki kişilere hitap edecek paylaşımlar ancan Twitter profillerinden yapılacak Hassas içerik Ayarı ile yapılabildiğini söyleyebiliriz. Bu ayarın yapılması ile beraber gönderilen her resmin buzlandığını ve üzerinde paylaşılan medyanın hassas içerik olduğuna dair uyarılar yapıldığını, bu uyarıların kabul edilmesi durumunda gönderilerin açıldığını dile getirebiliriz. Bu şekilde ayarlamaların yapılması durumunda istenilen gönderinin Tweet olarak gönderildiğini söyleyebiliriz. Açık açık uzun süreli pornografi videolar paylaşımına izin vermeyen şirket, bu konuda da gelen şikayetler sonucunda bazı yaptırımlar uygulamaktadır. Twitter Hassas İçerik Ayarı Nasıl Yapılır? sorusu, bu alanda profil sahibi olan kişiler tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Gerekli ayarların nasıl yapılacağı, ne gibi konulara dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili bilgiler yazımızın bir sonraki paragrafı içerisinde yer alacaktır. Eğer kullanıcıların Twitter’a belirttiği doğum tarihi 18 yaşın altında ise bu tür içerikleri göremediklerini, bu durumun aileler tarafından onaylanan bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Yapılacak işlemler ile ilgili detaylar;

  • İnternet tarayıcısından ilk olarak Twitter hesabımıza giriş yaparak sağ üst bölümde bulunan profil bağlantısına tıklayarak liste halinde uzanan seçeneklerden “Ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Ayarlar bölümünde Twitter hesabımız ile ilgili birçok ayrıntıyı görebiliyoruz. Bizim işimizin Listenin ilk sırasında yer alan Hesap bölümü ile ilgili olduğunu, Hesap kısmına giriş yapılması gerektiğini belirtiyoruz.
  • Hesap bölümüne giriş yapılması ile beraber karşımıza “Tweet Medya İçeriği” adlı bir kısım gelecektir. Kullanıcılar bu alanda yer alan “Medyayı göstermeden önce hassas içeriğe sahip olup olmadığını bana bildirme” ve “Hassas içerikli materyalleri tweetlediğimde medyayı işaretle” kısmının yanlarında bulunan kutucuklara işaretlenmesi durumunda artık hassas içerik paylaşımları yapmış oluruz.

Yukarıdaki 3 adımın uygulanması ile beraber artık hassas içerikleri başarılı bir şekilde payalaşabilir, sorun yaşamayacağınızı belirtebiliriz. Bu olayın sadece Twitter için geçerli olduğunu, farklı platformlar için farklı ayarlar yapılması gerektiğini belirtelim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button