Genel

TV-8,5 Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

TV-8,5 Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Acun Medya tarafından 2013 yılında 70 milyon dolara satın alınan TV8 kanalı zaman içerisinde televizyon sektörünün önde gelen kanalları arasında yer almıştır. Daha öncesinden MNG gruba ait olan kanal Pasif bir halde kullanılmakta olup çok fazla izleyici kitlesi bulunmamaktaydı. Acun Ilıcalı tarafından geliştirilen Yetenek Sizsiniz Türkiye, o Ses Türkiye, Survivor, gibi programlar sayesinde TV8 kanalı popüler hale gelmiş, milyonlarca kişi tarafından izlenmeye başlanmıştır. Acun medya star TV, show TV gibi kanallarda bulunan programları sözleşmelerinin bitmesi ile tV8 ekranlarında, kanalı izleyici kitlesini bir anda 1000 katında daha fazla çıkarmıştır. Acun Ilıcalı, 2015 yılında TV8 kanalını %35’lik hissesini 100 milyon dolara satarak kanala finansman sağlamış, aynı zamanda büyük oranda bir kar elde etmiştir. Bununla birlikte birçok kategoride onlarca program geliştirmek için yeni arayışlara giren acun Ilıcalı, TV8,5 adında bir kanal kurarak yeni geliştirdiği projeleri bu kanalı üzerinden izleyicilere sunulmuştur.

TV 8,5 üzerinden, eğlenceli içerikler oluşturmakta olup güzel bir yayın akışı meydana getirilmeye çalışılmıştır. TV 8,5 üzerinden survivor başta olmak üzere Medya içerisinde olan konulara ait konuları konuşuldu eleştiri programları düzenlenmektedir. Bununla birlikte eğlence, komedi, eğitim, sanat, belgesel başta olmak üzere birçok kategori en iyi ürünleri TV 8,5 izleyicilere sunulmaktadır. Yeni bir kanal olmasından dolayı birçok kişinin televizyonunda TV 8,5 in yer almadığını görmekteyiz. Birçok kişi, bu kanalı televizyonlarına, uydularına çanaklarına nasıl ekleyeceklerini merak etmektedirler. Bu yazımız içerisinde TV 8,5 hakkında bilgiler vererek frekans ayarlarını paylaşmaya çalışacağız. TV 8,5 frekanslarını almanız ile birlikte kanalı erişebilecek, eğlence en iyi şekilde televizyonlarında yaşayabileceksiniz.

Acun Ilıcalı, medya alanında 20 yıldan fazladır yer almakta olup bu alanı en iyi şekilde tanıyanlar arasında yer almaktadır. Türk izleyicilerinin ekran karşısında ne istediklerini iyi bir şekilde çözümleyen Acun Ilıcalı, programlarını yaptığı analizler ile belirleyerek ekranların karşısında taşımaktadır. Bugüne kadar ne kadar projeyi yaptıysa her projesi reyting sıralamalarında ilk sırada yer almakta olup izleyicilerin en çok sevdiği programlar arasında yer almıştır. Hatta, yurt dışında da kanallar alan acun Ilıcalı, global medya şirketi olabilmek için projelerini yenilerini ekleyerek büyük ölçekte bir ilerleme Kat etmek istemektedir. Survivor programını ülkemizde çekmeye başlayan Acun, sırası ile Yunanistan, Romanya, Macaristan gibi ülkelerde çekerek şirketinin ne kadar Global ölçekte ilerlediğini göstermeye çalışmaktadır. Hatta, her hafta 4 Gülşen’in en iyi takımlarını bir araya getirerek mücadeleler etmelerine olanak sağlayan Acun, bu hamlesi ile de birçok izleyici kitlesi kazanmayı başarmıştır. Bu bağlamda TV8,5 Frekans Ayarları;

TV-8,5 Frekans Ayarları

Türksat 4A Uydusu
Frekans: 12346 MHz
Polarizasyon: Yatay (Horizontal)
Symbol Rate: 9600 Ksym/s
Fec: 3/4

DigiTurk: Kanal 55

D-Smart: Kanal 47

olduğunu, uydu üzerinden sadece 4A uydusu üzerinden hizmet verdiğini söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu