Türk Telekom-Turkcell-Vodafone Ödemeli Arama

Türk Telekom – Turkcell- Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır
Bir cep telefon ve mobil hat kullanıcı olarak eminiz ki daha önce lirasız kaldığınız dönemler olmuştur. Böyle zamanlarda ya birini aramanız gerekiyorsa? En azından sizi araması için çaldırıp kapatabilmeniz? Bunun için zaten neredeyse mobil hat kullanıcıların bir çoğu çarenin ödemeli arama olduğunu bilir. Türkiye’de hizmet vermekte olan Turkcell, Vodofone, Türk Telekom gibi sektörün dev operatörlerinin tamamında abonelerin böyle bir durum yaşaması karşısında mağdur olmaması için ödemeli arama servisi imkanını sunmakta. Ödemeli arama servisi ise arama yapmak isteyen tarafın arayacağı kişiye basit bir tuşlama işlemi sonrası otomatik sesli mesaj ile “xxx numarasından ödemeli bir çağrı aldınız” şeklindedir. Bu sayede lirasını olmayan birinin size ulaşmak istediğinden haberdar olup, siz ona ulaşırsınız.
Peki Turkcell, Türk Telekom ve Vodofone için son derece basit olan bu ödemeli arama işlemi nasıl gerçekleşir? Karşı tarafı ödemeli şekilde arayabilmek için ne yapmalıyız? Eminim bu yazıyı okuduktan bu soruyu bir saniyeliğine de olsa kendinize sordunuz. Dilerseniz mobil operatörler de bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize bir göz atalım.

  • Turkcell aboneleri için ödemeli arama işlemi
    Telefonunuzun numara tuşlama alanına *135# yazıp, ödemeli arama yapmak istediğiniz numarayı eksiksiz şekilde yazın ve ardından # tuşuna basarak, arama tuşuna basın. İşlemi ekranı aramak istediğiniz kişiye gerekli bilgiyi ulaştıracaktır. Ödemeli aramayın kabul eden taraf için 1.79 TL ücret işlemi uygulanır. Ayrıca Turkcell ile yurt dışındaki bir aboneye de ödemeli arama yapabilmeniz mümkün. Yurt dışı numaralar için yine aynı işlem tekrarlanmalıdır.
  • Türk Telekom aboneleri için ödemeli arama işlemi
    Telefon numara tuşlama alanına *135* yazıp başına 0 eklemeden aramak istediğiniz numarayı yazarak, 9696 telefon numarası şeklinde yazarak veya ödemeli aramak istediğiniz numarayı 9696’ya sms olarak gönderebilirsiniz. Bu üç ayrı işlem Türk Telekom’da sizin ödemeli aramanıza imkan sunmaktadır.
  • Vodofone ödemeli arama işlemi
    Vodofone’de “beni ara” olarak adlandırılan ödemeli arama servisini, telefonunuzun arama ekranına *149* yazıp aramak istediğiniz numarayı eksiksiz bir şekilde girerek karşınızdaki Vodofone abonesinin sizi araması amacıyla bilgilendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button