health

Türk Girişimciler Diş Teline Yeni Çözüm Buldu

Türk Girişimciler Diş Teline Yeni Çözüm Buldu

Sağlık alanın her geçen gün yeni imkanlar ile çözüm yollarıma ulaştığımız bir dönemde özellikle girişimciler bu alandaki yaptığı çalışmalar hayat kurtarır nitelik taşıyabiliyor. İşte bu duruma örnek vereceğimiz bir durum olarak Türk girişimcilerinin bir araya gelerek diş teli kullanma zorunluluğunda olan insanların rahatsızlıklarına gözle ayırt edilmesi zor şekilde buldukları alternatif tedavi yolunu gösterebiliriz.
Türk girişimcilerinin Orthero markası adı altında üretimine başladığı şeffaf diş plaklarının 3D yazıcılar aracılığı ile üretimine başlanmıştı ve ilk etapta 10 bin insan için alternatif bir tedavi yöntemi olmayı başardı. Akabinde ise Türk girişimciler bu ürün için Dünya pazarında yer edinmeye yöneldi ve çok geçmeden, Orta doğu ve Almanya gibi iki büyük ülke pazarına giriş için kolları sıvadı.
Şirketin kurucu ortaklarından olan Seyyid Bucak, mevcut şirket bünyesinde kurdukları Orthero markasıyla ortodonti diş rahatsızlıkları tedavilerine yeni bir boyut kazandırmayı amaçladıklarını söyleyerek şunları da ekledi:
“Benim çok yakın lise arkadaşım ve aynı zamanda yine şirketimizin kurucu ortağı Efe Turhan’a 3D yazıcılar ile şeffaf plakların üretilebileceğinden bahsettim, kendisi de bir dönem diş teli kullandığından bu tip hastaların durumunu yakınen anlayan biri olarak bunu gerçekleştirmemiz gerektiğini söyledi ve bunun üzerine ekibimiz ile beraber 2014 yılında ilk kez Ortodonti tedavilerinde kullanabilmeye alternatif olanaklar sunacak olan şeffaf diş plaklarının üretimine başladık.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button