Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Titanfall Online Yayından Kalkıyor Titanfall Online Neden Kapatıldı

Titanfall Online Yayından Kalkıyor Titanfall Online Neden Kapatıldı

Electronic Arts’ ın 2016 yılında bizlere duyurduğu ve 2017 yılında betasını bizlerle paylaştığı oyunu raflardan kaldırma kararı alan ünlü firma, yayıncı firma Nexon tarafından da onaylandı. Önceki serinin oyun motoru ile aynı oyun motoruna sahip olan oyunun, beta modunda o kadar oynayan oyuncu varken, oyunu raflardan kaldırma kararı alması da ayrı bir üzücü durum açıkçası. Asya kıtasında milyonlarca kitlesi olan oyunun kaldırılması, birçok hayranını hayal kırıklığına uğratması ve Electronic Arts’ ın niye böyle bir adım attığını da açıklamamış olması işleri biraz yokuşa sürmekte. Bu kadar oyuncunun olmasına rağmen oyunun neden yayınlanmayacağını açıklamayan Electronic Arts, bizleri güzel bir oyundan daha mahrum bırakmakta.

Tabi ki de oyunun iptal etme sebeplerini bilmediğimizden dolayı aklımıza, ilgi görmemiş olması ( her ne kadar milyonlar tarafından oynanmış ve beğenilmiş olsa da), başka bir benzer projelerinin olması, Star Wars’ a yönelip daha iyi bir proje ortaya koymayı hedeflemeleri gibi gibi bu tarz fikirler türetebiliyoruz. Belki de yayınlanacak projenin ardından Titanfall serisinden iyi bir proje daha çıkarabilirler diye de ümit etmekteyiz. Şahsen iyi bir aksiyon ve savaş mekaniği sunması ve Call of Duty’ yi andırması benim hoşuma gitmekte ve oyunu bu yüzden beğenmekteydim.

Titanfall serisinin geliştiricisi Respawn Entertainment şu anda üç proje üzerinde çalışıyor. Bunlar üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order, Oculus Rift VR için gerçekçi bir savaş oyunu ve yeni bir Titanfall oyunu. Yani üzülmeyelim belki de yakın bir zamanda Titanfall 3 gelir. 🙂 Öyle olmasını da umarız.  Tabi oyunun satışında ki etmenler de düşünülürse, sakin bir zamanda yayınlamaları çok mantıklı olur. Bilen arkadaşlar vardır elbette, örnek vermek gerekirse Battlefield 1′ in satışları Titanfall 2′ yi etkiledi. Gündeme oturan oyunun gölgesinde kaldığı için Titanfall’ un yeni serisinin de herhangi bir oyunun gölgesinde kalmayacağı zamana denk getirmeleri kanaatimce iyi olacaktır. Yoksa sevdiğimiz her bir oyunun iptal edilme haberlerini yazmaktan, okumaktan, veya duymaktan morallerimizi alt üst ederiz. 🙂

Ayrıca Titanfall Online’ a 3 yıl emek verip, geliştirdikten sonra oyunun başarısızlıkla sonuçlanması da hayret verici. Sonuçta bu firma yeni bir bağımsız yapımcı değil; kök salmış, kemik bir firma. Böyle bir hataya düşmeleri çok büyük bir hata olmanın yanı sıra oyun deneyimlerinde de olumlu sonuç alamamaları, büyük bir yanlışın veya yanlışların göstergesi.

Sizde görüşlerinizi, yorumlarınızı veya fikirlerinizi yorum ile belirtirseniz sevinirim.

Bir önceki yazımız olan Blizzard Oyun Dünyası-Meme Kanseri Araştırma Vakfına 13 Milyon Bağış Yaptı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları