Ana Sayfa / Oyun Dünyası / The Fear 2 : Karabasan Vahşet Evi Oyun İncelemesi

The Fear 2 : Karabasan Vahşet Evi Oyun İncelemesi

Yapımcılığını, geliştirilmesini ve yayınlanmasını Boomerang Games‘ un yaptığı mobil platformlar için gün yüzüne çıkardığı bu yerli korku oyunu bugün sizler için inceleyeceğiz. Güzel bir çalışma yaptıklarını söylemekte fayda var çünkü dostlarımızın yaptığı oyun 8 dil desteklemekte ve başarılı bir iş ortaya koyduklarını da görmekteyiz.

Oyunun konusuna  giriş yapacak olursak sizlere şöyle ifadelerde bulunabilirim.

Olaylar oyundaki ana karakter yani biz ‘Mike’ ve eşimiz ‘Marta’. Marta yani eşimiz her korku filminde veya oyununda olduğu  gibi değişik hareketler sergilemekte, evin içinde farklı boyuttan tanımlanamayacak şeyler görmekte. Bu yüzden eşimiz Marta bizim isteğimizle  akıl hastanesine kaldırılmakta ve küçük kızımızı düşünerek ‘Mike’ yani ana karakterimiz farklı birisiyle evlenmekte. Evlilikten sonra aile yaşamları oldukça güzel geçmesine rağmen ‘Mike’ her gece rüyalarında eski eşinin öldüğünü veya intihar ettiğini vb. buna benzer kötü olaylar görüyor fakat kimseye bahsetmiyor.  Aynı şekilde geceleri evde sesler de duyuyor fakat ailesinin kendisi hakkında endişelenmesini istemediği için kendi içene atıyor. Eşimiz ve kızımız ile birlikte arabada evimize giderken sisli bir zamanda yolumuza  canavar veya ruh tarzı bir şey çıkıyor ve ani fren yapıyoruz. Ardından birden kayboluyor fakat sağımıza döndüğümüzde eşimiz ve çocuğumuz da bulunmamakta. Eski serinin devamı niteliğinde olan bu oyun kullanıcılarını kendine hayran bırakacak niteliğe sahip. Bizimle uğraşan ruhun eski eşimiz olan ‘Martha’. Olay şekli kısaca bu şekilde özet geçilebilir. Oyunumuzun grafik, ses ve oynanabilirlik olarak da sırasıyla değerlendirelim.

Oyunumuzun grafikleri, kullanıcıların mobil seçenekleri düşünülerek düşük, orta ve yüksek seviye sunulmuş. Tabi ki oyunun grafikleri ne kadar yüksek seviyede de olsa mobil bir oyun olduğu için bilgisayarlarda ki performansı göstermemekte. Sonuç olarak grafik konusunda biraz daha kaliteli olduğu söylenebilir. Benim kanaatim en azından bu yönde fakat genel kullanıcı kitlesinin yorumları ve fikirleri de bu yönde olduğunu görüyorum.

Oyunumuzun ses ve müzik konusunda değerlendirmesini yapacak olursak;

Biliyorsunuz ki bir filmi veya oyunu korkunç yapmak istiyorsanız, ses ve müziklere aşırı önem vermeniz gerekmekte aksi takdirde istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Bu oyunda benim gördüğüm de bu yönde ben bu oyunu oynarken korktum. Oyunun her korkmam gereken yerinde korktuğum için harika diyebileceğim bir oyun fakat çoğu yerin yanından geçerken ister istemez bir şey olacağını seziyorsunuz  ve ona göre yaklaşıyorsunuz. Tabi bazı anlarda böyle bir şey aklınızın ucundan geçmiyor ve o an da korku patlaması geçiriyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Yerli Lovecraftian Oyunumuz Conarium Oyun İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları