Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Sorunu

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Sorunu

Akıllı telefonlar, günümüzde artık sıradan bir araç olarak kullanılmakta olup işlerimizin büyük bir kısmının halledilmesine olanak sağlamakta. Bir telefonun akıllı olabilmesi için aranan şartlar arasında cihazın internet bağlantısının olup olmasına bakıldığını, cihazın internet erişimi yok ise akıllı sınıf içerisinde yer almadığını belirtilmekte. İnternet bağlantısı gerek operatör firmadan alınan internet gerekse Wi-Fi üzerinden kablosuz internet üzerinden alınması gerekmekte olup cihazın aktifliğinin korunasını sağlamakta. Bazı durumlarda sebebi belirli olmayan nedenlerden ötürü akıllı cihazların Wi-Fi üzerinden internete bağlanamadığı görülmekte. Tonlarca lira para verip akıllı telefon alan kişilerin bu tür sorunlarla karşılaşması stresli bir sürecin başlamasına neden olmakta. Bu yazımızda Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Sorunu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Akıllı telefonların Wi-Fi üzerine bağlanması durumunda karşılaşılan hatalardan bahsedecek olursak; Wi-Fi ağına bağlanma ekranında takılı kalan cihazlar, “İP Adresi Alınıyor” ifadesinin sürekli olarak ekranlarında yer aldığını, bu döngü sonucunda bağlantının bir şekilde sağlanamadığından bahsetmektedirler. Bu durumda sorunun modem ya da telefondan kaynaklandığını öğrenmeniz gerekmektedir. İlk olarak modemlerinize reset atarak farklı bir telefon ile Wi-Fi bağlantısı gerçekleştirmeye çalışın. Eğer farklı bir cihazdan bağlantı sağlanıyorsa sorunun telefonuz ile alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer sorun modemden kaynaklayorsa yapılabilecek bir şeyin olmadığını, ilk fırsatta VDSL modem almanız gerektiğini belirtelim.  Eğer sorun cihazlarınızda ise yapmanız gereken işlemler;

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Sorunu Çözümü

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor Sorunu çözümünü Android mobil işletim sistemi üzerinden anlatmak istiyoruz. Marka ayrımı olmadan tüm Android işletim sistemli telefonlarda aynı ayarlamaları yapmanız durumunda sonuç alabileceğinizi belirtelim.

  • İlk olarak cihazlarımızın Ayarlar kısmına giriyor, buradan Genel ve Uygulamalar kısmına geçiş yapıyoruz.
  • Uygulama bölümüne giriş yapılması ile beraber telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaları bu bölümde görebileceksiniz. Bizim işimizin üç noktaya tıklanması ile gelen seçenekler arasından “Sisemi Göster” kısmı ile ilgilidir.
  • Sistemi göster seçeneğine tıklanması ile beraber Android işletim sisteminiz ile ilgili sistem dosyalarının sıralandığını görebileceksiniz. Gelen seçenekler arasından en aşağı bölüme inerek Wi-Fi bölümüne giriş yapıyoruz.
  • Wi-Fi ile ilgili ayarların yer aldığı bu kısım içerisinde “Depolama” şeklinde bir seçeneğin geldiğini göreceksiniz. Depolama kısmına giriş yapmanız ile beraber ekranda “Verileri Temizle” ve “Ön Belleği Sil” sorularının sorulduğunu göreceksiniz. Sırası ile veri ve ön belleğin silinme talimatlarını verin.
  • Bu işlemlerin yapılması ile beraber telefonda kayırlı olan tüm Wi-Fi bilgilerinin ve işlemlerinin kalıcı olarak silindiğini, sorunların kalıcı olarak çözümlendiğini görebilirsiniz.
  • Bu işlemlerin yapılmasının ardından Wi-Fi ağına tekrardan bağlanarak şifrenizi girerek bağlantının kurulmasını bekleyin. Eğer sorun halen devam ediyorsa telefonunuza tam kapsamlı bir format atmanız gerekecektir. Eğer tam reset atımı sonucunda da sorun devam ediyorsa cihazınızı garantiye göndermenizden başka çözüm olmadığını belirtelim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button