Ana Sayfa / Genel / TC Kimlik Numarası İle Adres Sorgulama

TC Kimlik Numarası İle Adres Sorgulama

TC Kimlik Numarası İle Adres Sorgulama

Son zamanlarda birçok kişinin TC Kimlik numarası üzerinden adres sorgulama işleminin yapılıp yapılmadığını merak ettiğini görmekteyiz. Bu konu üzerinde birçok iddialar ortaya atılmasından dolayı birçok kişinin yalan yanlış beyanlarda bulunduğunu, resmi olarak bildirilen dedim dışında farklı bilgiler sunduklarını görmekteyiz. Birçok kişi, iletişimde olduğu Kader olmadığı kişilerin herhangi bir nedenden dolayı adreslerine merak etmekteler. Doğrudan adres öğrenme işlemini yapamayan kişiler, ellerine geçen TC Kimlik numarası üzerinden adres sorgulama işlemini yapıp yapamayacağını araştırmaktalar. Bu konuda yaptığımız araştırmalar doğrultusunda elde ettiğimiz bilgileri yazımızın devamında paylaşmaya çalışacağız.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan her birey, TC Kimlik numarası adında bir vatandaşlık sistemine sahip olup haklarındaki tüm detaylar devlet tarafından bu numaralar üzerinden görüntülenmektedir. Bir kişinin resmi olarak hayatta olduğunu, Türk vatandaşı olduğunu kanıtlayan bu numaralar, 11 haneden oluşmakta olup her kişiye farklı numaralar şeklinde verilmektedir. Oldukça profesyonel bir şekilde tasarlanan bu numara sistemi birçok kişinin basit bir şekilde elde edebileceği ya da içerisindekilerin görüntüleyebileceği şekilde tasarlanmamıştır.

TC Kimlik No İle Adres Nasıl Bulunur?

İnternet üzerinde birçok internet sitesinin TC kimlik numarası adres öğrettiğini dair bazı bilgiler bulunmakta. Hatta bazı internet siteleri, özel yazılımlar geliştirdiğini iddia ederek bu yazılımları indirerek kurmanız durumunda istediğiniz kişinin adresini kimlik numaraları üzerinden adreslerine ulaşabileceğiniz ifade etmekte. Böyle bir durumun mümkün olmadığını, bu tür yazılımların kişisel bilgilerinizi çalmak için geliştirildiğini belirtmek isteriz. Geçmiş yıllarda çok fazla gelişmesinden dolayı bağzı açıklar sayesinde TC Kimlik Numarası üzerinden adres sorgulama işlemi yapılabiliyordu.Bu konu hakkında çalışmalar yapan devlet kurumları, açıkları tek tek tespit ederek artık kimlik numaraları üzerinden adres sorgulama işlemini tamamen rafa kaldırılmış durumda. Hatta bu konu üzerine bir karar çıkarak TC kimlik numarası ile adres sorgulama gibi işlemlerin suç kapsamına dahil edildiğini söyleyebiliriz.

Yasadışı kişilerin, suların ya da illegal işlem yapmak isteyen birçok kişinin kimlik numaraları üzerinden adres sorgulama işlemleri yapmaları durumunda ortaya oldukça vahim tablolar çıkabilmekte. Ben dolayı özel bir sistem geliştirilen devlet kurumu, bu tür sorgulama işlemlerinin kesinlikle yapılmasına izin vermemekte. Dolayısıyla TC Kimlik No İle Adres Nasıl Bulunur? Sorusunun cevabını bulunamaz şeklinde verebiliriz.

YouTube gibi birçok video servisleri içerisinde adres sorgulama işlemlerine dair yapılması gerekenler hakkında bazı videolar yüklenmekte. Yukarıda belirttiğimiz gibi
Bu konu ile ilgili birçok yazılımında bulunduğunu iddia edilmekte. Hatta bazı kişilerin geliştirdiği yazılımları belli bir ücret karşılığında sattığını, programın kesinlikle işe yaradığından bahsettiğini görmekteyiz. Böyle dolandırıcılık girişimlerine inanmamızı, TC kimlik üzerinden herhangi bir sorgulama işlemi yapmamanızı kesinlikle önermek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları