Ana Sayfa / Finans / Taşıt Kredisi Çekmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Taşıt Kredisi Çekmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Taşıt Kredisi Çekmeden Önce Bilinmesi Gerekenler’in başında özellikle sürekli olarak canlı kalabilen otomobil sektörü günümüzde kendini geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda da sürekli olarak güncellemesi sebebi ile taşıt her bireyin ihtiyacı haline gelmiş vaziyettedir. Ancak her zaman hali hazırda bekleyen nakit miktarı uygun olamadığı için pek çok kişi taşıt kredisi imkânı ile araç sahibi olabilmektedir. Ancak kredi başvurusunu yapmadan önce kesinlikle yerine getirilmesi gereken bazı koşullar mevcut durumdadır. Bu şartlar yerine getirilmediğinde başvuru bankalar tarafından olumsuz olarak nitelendirilmektedir.

Dikkatli olunması gereken maddelerden hemen şimdi sizleri haberdar edelim. Herhangi bir şekilde dâhil olduğunuz kara liste de isminiz bulunmakta ise öncelikli olarak bu durumu düzenlemeniz tavsiye olunmaktadır. Mevcut olan bir kredi borcunuz bulunuyor ise öncelikli olarak borcunuzu itfa etmeyi ya da ödemelerinizi belirteceğiniz gelir beyanının altına çekmeyi esas olarak kendinize alınız.

Aksi takdirde bankaların risk politikasında ki değerlere ulaşmış olursunuz. Kullanmadığınız mevcut banka hesaplarınızı kapattırmanız size fayda sağlayacaktır. Resmi kaynaklı bir borcunuz bulunuyor ise ödemeniz üzerinizde ki risk oranını azaltacak olan faktör olmaktadır. Satın alacağınız aracın 2.el olması halinde dikkatli olması gereken bir diğer husus ise aracın 5 yaşını aşmamış olmasıdır.

Çünkü genel olarak özel durumlarında dışında bankalar 5 yaşını aşmış olan araçlar için kredi imkânı sunmamaktadır. Az önce belirttiğimiz tavsiyeleri dikkate almamanız halinde kredi imkânların faydalanma ihtimaliniz düşebilmekte ve risk listesine girmenizi sağlayabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları