Ana Sayfa / Finans / Taşıt Kredisi Almanın Püf Noktaları

Taşıt Kredisi Almanın Püf Noktaları

Pek çok banka çeşitli vade seçenekleri ile ihtiyaç sahiplerine makul teklifler ve cazip ödeme seçenekleri hazırlamakta ve hazırlanan imkanları ihtiyaç sahiplerine sunmaktadır. Bu imkanlardan ülkemizde oldukça sık başvurulan ve en çok faydalanılan imkanlardan biri de taşı kredisi olmaktadır.

Taşıt kredisi özellikle de bireysel müşteriler için hazırlanmış bir imkan olduğu için krediyi almak için sunulan şartlar yerine getirilmesi zor başarıları içermemektedir. Bu şartlardan kısaca bahsedilecek olursa uygun ve doğru kredi kartı kullanımı ve bor varlığı olmaktadır. Kredi sunulma şartı sizin kredi notunuz ile doğru orantılı olmaktadır. Notunuz düşük ise istediğiniz miktardan çok daha tutarda yahut hiç kredi alamayabilirsiniz. Kredi notunuzu yüksek tutmanız sizlerin lehine olacaktır.

Çünkü bu not sizin banka için ne kadar risk taşıdığınızı gösteren bir etiket görevi görmektedir. Taşıt kredisi almak için başvuru yapmadan önce açık ve kullanılmayan banka hesaplarınızı kapattırınız. Bu durumun sebebi ise işletim ücreti ve biriken vergilerin gündemde olması sizi zarara uğratabilmektedir.

Bilinmesi gereken bir diğer madde ise 2. el araç almak için sunulan kredilerde bankaların sunduğu 5 yaş şartı olmaktadır. 5 yaşını aşmış olan araçlar için taşıt kredisi verilmemektedir. 0 km araç almak için verilen imkanda ise en önemli etken resmi kaynaklı bir borcunuzun olup olmaması ve mevcut olan kredi kartlarının ödeme düzeni olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları