Ana Sayfa / Teknoloji / Superonline Wi-Fi Şifresi Değiştirme

Superonline Wi-Fi Şifresi Değiştirme

Superonline Wi-Fi Şifresi Değiştirme

Ülkemizde internet sağlayıcısı olarak belirli bir zamana kadar sadece TTNET yer almakta idi. Altyapı çalışmalarını en basitinden gelişmişine kadar ülkemize ilk olarak getiren TTNET, hizmet konusunda belirli bir süreden sonra yetersiz gelmeye başlamış durumda. Özellikle gelişmiş şehirlere sadece fiber alt yapı sağlayan TTNET, diğer şehirlerin düşük hızlarda internet kullanmalarına neden olmuştu. İnternet alanı tek başında elinde tutmasından dolayı şikayet edilemiyor, işleyişine müdahale yapılamıyordu. Turkcell, ülkemizin en büyük GSM operatör firması olarak gösterilmekte. Mobil alanında vermiş olduğu profesyonel hizmeti internet alanına da taşımak istemesi TTNET’e oldukça sağlam rakipler meydana gelmesine olanak sağlamış durumda. Telekomünikasyon alanına 1994 yılında giriş yapan Superonline, bir Turkcell markasıdır.

Turkcell Superonline, faaliyete geçtiği ilk günden bu yana hizmetlerini fiber altyapı üzerine kurmaya çalışarak tüm müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya çalışmaktadır. Altyapısını tamamen kendisine ait öz sermaye ile oluşturmaya çalışan şirket, kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam etmektedir. İnternet konusunda TTNET’ten yeterli oranda hizmet alamayan birçok kişinin Superonline kullanmaya başlaması bu durumun en belirgin özeti olarak gösterilebilmektedir. Tamamen fiber hizmet vermesinden dolayı birçok kişinin edindiği Superonline internet hizmetlerinde bazı sorunlar da yaşanabilmektedir. Sahip oldukları internet erişim şifrelerini yanlışlık ile başkaları ile paylaşan birçok kişi modem şifrelerini nasıl değiştireceklerine dair araştırmalar yapmakta. Bu yazımız içerisinde sıklıkla merak edilen Superonline Wi-Fi Şifresi Değiştirme konusunu en ayrıntılı bir şekilde değinmeye çalışacağız.

Ev interneti, iş interneti olsun artık birçok kişi kablolu internet yerine kablosuz internet erişimi olan modemler almaya çalışmaktadır. Zaman içerisinde şifrenizin kolay olmasından dolayı çalındığını, başkaları tarafından kullanıldığını düşünebilirsiniz. Bazı kişiler acil durumlarda internet şifrelerini komşuları ile paylaşmak durumunda kalmaktadır. Zaman içerisinde şifrenin neredeyse tüm apartman tarafından öğrenilmesi size şifre değiştirtmek zorunda bırakmaktadır. Son zamanlarda geliştirilen Wİ-Fİ kırma programları sayesinde şifrelerinizin dakikalar içerisinde çözümlendiğini görebilirsiniz. Bu nedenle birazdan vereceğimiz yöntemler ile şifrelerinizi en az 2 3 ayda bir değiştirmenizi kesinlikle öneriyoruz

Wİ-Fİ Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabı için öncelikle modem ile bağlantı kurmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için varsayılan olarak kullandığınız internet tarayıcısından modem ara yüzüne ait İP adresini yazmanız gerekmektedir. Piyasalar içerisinde farklı modem markaları olmasından dolayı İP adreslerinde farklılıklar olduğunu söyleyebiliriz. Kullanabileceğiniz İP adresleri;
  • 168.1.1
  • 168.1.2
  • 168.2.1
 • Yukarıdaki İP adreslerini internet tarayıcınıza yazmanız durumunda karşınıza modem ara yüzü gelecektir. Burada sizlere modem kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir.
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi doğal olarak bilmediğinizi biliyorum. Kullanıcı adına admin, şifre alanına ise süperonline yazmanız durumunda giriş yapabileceğinizi söyleyebilirim.
 • Eğer daha önce modem ara yüzüne giriş yaptı ve şifreyi değiştirdi iseniz; modemin arka tarafından bulunan reset düğmesine 10 saniye basılı tutarak sıfırlanmasını sağlayabilirsiniz. Eğer bu bağlantı üzerinden şifre sıfırlanmıyorsa Superonline müşteri hizmetlerini arayarak şifrenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 • Modem ara yüzüne giriş yaptığını varsayarak anlatıma devam ediyorum; karşına gelecek ekran üzerinden “Kablosuz Ağ” yazan menüyü buluyorsun. Genel olarak üst menü ya da solda bulunan kategoriler bağlantısı içerisinde görebilirsin.
 • Bu bölüme giriş yaptığında “Şifre Ayarları” diye bir alanın olduğunu göreceksin. İlk olarak şu an aktif olarak kullandığın Wİ-Fİ şifresini giriyor, sonrasında ise yeni olarak kullanacağın parolayı yazarak Kaydet tuşuna basıyorsunuz. Bu işlemi yapman ile beraber şifrenin değişeceğini göreceksin.

Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır? Sorusuna ayrıntılı olarak yanıtlar vermeye çalıştık. Parola oluştururken kesinlikle daha önce kullandığınız şifreleri girmemeli, birbiri ile ardışın olan rakamlardan uzak durmalısınız. Büyük harf, küçük harf, rakam, sembol şeklinde güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Connected2 Me C2 Me Hesap Silme başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları