Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Steam’ de En Çok Oynanan Oyunlar

Steam’ de En Çok Oynanan Oyunlar

Evet arkadaşlar, birçoğunuzun merak ettiği bir konuya daha geldik. Özellikle oyun satın alırken seçici olduğumuz ve ” Acaba diğer insanlar hangi oyunları oynuyor ? ” diye kendi kendimize soru sorduğumuzda aklımıza bazen bu hamle gelmeyebiliyor. Burada yapmamız gereken En Çok Oynanan Oyunlar‘ ı incelemek ve hoşumuza giden veya incelediğimiz ve bir beklentide olduğumuz oyunu tabi ki de bütçemizi de işin içine katarak satın almak. Tabi ki bu listemizi yaparken Steam platformunda bulunan oyunları ele aldık. En çok oynanan oyun, Steam platformunun sunduğu dijital veri olduğu için de herhangi bir taraf tutmak da söz konusu değil. Demek istediğim tam anlamıyla objektif bir liste ile karşınızdayım. 🙂

En çok oynanan Steam oyunlarını sıralamak gerekirse, şu şekilde listemize başlayalım.

 • Team Fortress 2


TF 2 diye hitap ettiğimiz Steam üzerinde en çok oynanan bu oyun, 2 farklı takım halinde ve farklı alanlarda uzman karakterler(Pyro, Heavy, Spy, Scout, Sniper, Medic, Engineer, Demoman ve Soldier) ile harita da stratejik olarak yerleşip, seçmiş olduğunuz karakterlerin özelliğini kendinize göre kullanarak, takım oyunu yaparak hedef bölgeleri ele geçirip, düşmanı alt etmeniz isteniyor. 50,191,347 oyuncunun oynadığı bu oyun listemizin zirvesinde yer almakta.

 • Counter-Strike: Global Offensive


Hepimizin CS:GO adıyla bildiği ve CS 1.3, CS 1.6 ile bu oyunu tanıdığı ve yeni gelen oyun modları ve değişen mekanikleri ile E- Spor turnuvalarının bir numaralı oyunu. Temel amacımız 5′ erli gruplar halinde 2 takımdan oluşup, T tarafında isek bomba kurmak, CT tarafında isek bomba kurmalarına engel olmak; T isek rehinelerin kurtarılmasını önlemek CT isek rehineleri kurtarmak şeklinde ifade edebiliriz. Hiçbiri olmadığında ise karşı takımı yok etmek diye de ifade edelim. 🙂 46,305,966 oyuncunun ise bu oyunu oynadığı ve listemizin ikinci sırasında olduğunu dile getirelim.

 • PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS


Listede ki favori olan oyunum. 🙂 36,604,134 oyuncusu olan ve optimizasyon, bug, fps sorunu bitmemesine rağmen milyonlar oynanan bu oyun Battle Royale’ ın abisi diye de nitelendirebileceğimiz oyunumuzda ki temel amaç dilerseniz takım halinde dilerseniz tek başınıza; uçaktan paraşüt ile atlayıp, etraftaki köy,kasaba, ev ne varsa bakıp, look yapıp, silahlanıp tabi bu arada size verilen güvenli bölge alanını da takip edip, harita da yaşayan son insan olmaya çalışmak. Bu yolda her şeyin mübah olduğu bir serüven.

Fazla açıklama yazmadan bu listeyi biraz daha devam ettireceğim.

 • Unturned ( 27,381,399 oyuncu)
 • Left 4 Dead 2 ( 23,143,723 oyuncu)
 • PAYDAY 2 ( 18,643,807 oyuncu)
 • Garry’s Mod ( 18,576,379 oyuncu)
 • Warframe ( 16,332,217 oyuncu)
 • Counter-Strike: Source ( 15,001,876 oyuncu)
 • Paladins ( 14,371,946 oyuncu)
 • The Elder Scrolls V: Skyrim ( 13,235,488 oyuncu)
 • Terraria ( 13,132,545 oyuncu)

Bir önceki yazımız olan Resident Evil 2: Remake Yayınlanma Tarihi ve Ön Sipariş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları