Sony Xperia XZ2 Premium İncelemesi Ve Türkiye Fiyatı

Telefon modelleri arasında ön sıralara çıkmayı başaran modellerden biri olan Sony Xperia XZ2 Premium model telefon, 5,8 inç ekrana ve 2160 x3840 piksel çözünürlüğe sahip bir amiral gemisi kategorisindeki telefonlardan biridir. 6 GB ram ile desteklenen ve Qualcomm SnapDragon 845 işlemciye sahip Sony Xperia XZ2 Premium, arkada tarafta 19 mega piksel, ön tarafta da 13 mega piksel kamera içeriyor.

Ana gövdesi cam olan telefon alüminyum kasadan yapılmış toz geçirmeyen ve IP 68 sertifikalı bir telefondur. Biyometrik özellik olarak telefonda parmak izi okuyucu barındıran telefonun işletim sistemi ise Android 8.0 olarak seçilmiş. Telefonda yüksek dinamik aralık modu HDR ve dijital görüntü sabitleme özellikleri ile kameradan video çekimlerini son derece kaliteli yapabileceksiniz.


Sony Xperia XZ2 Premium Teknik Özellikleri
64 GB dahili alanı olan telefon, 40 GB alana kadar desteklenebiliyor. Grafik işlemcisi ise Adreno 630 olarak seçilen telefon da NANI SIM bulunuyor. İvme ( hız değişimi) ölçen sensörü ve pusula sensörü de mevcut. Sesli ve adım adım navigasyon özelliği ile gelen Sony Xperia XZ2 Premium fiyatı ise 1000 dolar olarak belirlendi. Sony Xperia XZ2 Premium, daha net görüntü elde etmek; daha net fotoğraflar ve videolar çekmek isteyenler için tanıdık MotionEye görüntü sensörünü kullanıyor.

Tek renkli bir kam ile eşleştiren ilk çift kameralı akıllı telefon özelliğine sahip olan Sony Xperia XZ2 Premium ayrıca 4K HDRekranında keyifle kullanılabileceğiniz 4K HDR video çekimine olanak sağlıyor. Piyasadaki en yüksek çözünürlüğe sahip telefonlardan biridir. Telefon, Qualcomm’un Snapdragon 845 yongası ve en yüksek performans için 6 GB RAM ile güçlendirilmiştir.

Sony Xperia XZ2 Premium telefon modelinin eksikleri yok, ama artıları var; kablosuz şarj desteği sunuyor, çok yüksek piksel yoğunluğa sahip ekranı 760 ppi çözünürlük sunuyor. Ayrıca çok yüksek kapasiteli 6 GB ram taşıyor. Telefon incelemesi yapan uzmanlara göre 10 üzerinden 9,50 puanı hak eden bir telefon modelidir . Xperia XZ2 Premium bu eşsiz özellikleri ile bu fiyatı hak eden bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button