Sony Xperia XA Ultra Şebeke Sorunu Çözümü İçin Bu 3 Yolu Deneyin

Sony firması teknoloji dünyasından adından sıklıkla söz ettirmektedir. Sadece telefon üzerine değil akıllara gelebilecek tüm beyaz eşyalarda otoritelerin güvenini kazanmış ürünleri piyasaya sunmaktadırlar. Sony’nin üretmiş olduğu Xperia XA Ultra modelli telefonu, teknoloji düşkünleri olan kullanıcılar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Sık bir şekilde bu telefonun satışa sunulmasının altında yatan neden ise telefon kullanıcılarının istedikleri aktiviteleri rahatlıkla karşılamayı sağlamasından kaynaklanıyor.

Telefona ait bir özellik olan kamera detayı son derece özen gösterilerek üretimi sağlanmıştır. Telefonun sahip olmuş olduğu 6 inçlik boyut oranı ve kullanım rahatlığı sayesinde fiyat ile performans eşitlemesini yaptığını kolaylıkla söyleyebiliriz. Ancak, Xperia XA Ultra telefonunu satın alıp kullanan kişiler arasından telefon hakkında şebeke sorunlarının yaşandığına dair sorunların olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu sorunun temel nedeni ise şebekenin her yerde rahatlıkla çekmemesinden kaynaklanmaktadır.

Xperia XA Ultra Şebeke Sorunu Çözümü Nelerdir?

Xperia XA Ultra modelinde yaşanan şebeke çekme sorununa birçok çözüm yöntemi geliştirilmiştir. Bu çözüm yöntemlerinden bahsedelim;

Şebekenin Modu Seçilmelidir
Şebeke sorunu yaşayanlar için telefonun ayarlar kısmından şebeke ayarlarına girerek yapılandırma yapmak şebeke sorunu çözümünde bizlere yardımcı olmaktadır. Aşamalı olarak anlatmamız gerekirse; telefonda bulunan ayarlar menüsüne giriş yapılmalıdır. Diğer adı altında kategoriyi seçerek sonrasında mobil adımlar tercih edilmelidir. Bu aşamada şebeke modu karşımıza çıkacaktır. O kısımda bulunan şebekelerden biri seçilmelidir. En son olarak da ağ türü seçimi yapılarak şebeke de yaşanılan soruna çözüm üretilmiş olunmaktadır.

Farklı Coğrafi Konumlar Denenmelidir
Her telefonun sinyal kaliteleri farklı olmaktadır. Bu farklılık durumları şebekenin çekim hızını ve gücünü etkilemektedir. Yanınıza almış olduğunuz telefonunuz ile farklı coğrafi bölgelere giderek şebeke sorununun coğrafi bölgeler üzerinde etkili olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu coğrafi bölgelere örnek vermek gerekirse; ormanlık bir alana gidip ağaçların arasında şebeke kontrolü yapılabilir. Şehir ortamında bulunan büyük binaların arasında yine şebeke kontrolünün yapılması telefonun şebeke gücünün ölçülmesinde size yararı fazlasıyla olacaktır. Eğer köy veya kasaba tarzı yerleşim yerlerinde oturuyor iseniz vadi gibi eğimli olan bölgelerin en üst ve en alt bölgelerine giderek telefonun şebeke çekim gücünün belirlenmesi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yeni Sim Kartına Başvurulmalıdır
Uzun yıllar boyunca kullanılmış olan sim kartları zamanla aşınmalara sebebiyet verebilmektedir. Bu aşınmaların ana sebepleri arasında sim kartına başka bir telefona tak çıkar işlemi gelmektedir. Bu gibi durumlarda sim kartları sürekli olarak takılıp çıkarılma işleminde sürtünmeden kaynaklı olan bir takım sıkıntılar meydana getirmektedir. Sim kartının eskisinin yerine müşteri temsilciniz ile görüşerek yeni teknoloji olan nano sim kartlarını tercih etmeniz halinde telefonunuzda bulunan şebeke sorununun da önüne geçmenize olan katkısı oldukça fazla olacaktır. Yeni takılan sim kartı telefon modelinizin şebeke gücünü desteklemesi sayesinde şebeke sorunu yaşamanızın da önüne geçmiş olacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button