Teknoloji

Snapchat Ödül Dolabı

Snapchat kullanıcılarının aktif olmasını arzu eden bir uygulamadır. Ödül dolabı da; snapchat uygulamasını sıklık ile kullanmakta olan kişileri için bir nevi puan biriktirme mekanizması gibidir. Şöyle ki; snapchat uygulamasına ne kadar fazla giriş yapar iseniz ve snapchat uygulamasını ne kadar fazla kullanır iseniz ödül dolabınızda o kadar fazla puan birikir ve nihayetinde biriken puanlarınız ödüllere dönüşür. Ödüller birbirinden farklı şekillerde olmak ile birlikte sırada sizi bekleyen ödülün ne olduğunu öğrenebilmeniz pek de mümkün değildir. Çünkü snapchat kullanıcıları bilirler ki; her ödül kilitli şekildedir. Bir önceki açıldığı zaman diğer ödülün kilidini görürsünüz ancak içeriği ancak gerekli puana ulaşılması halinde size kendisini gösterir.

Snapchat Gökkuşağı Nedir?

Snapchat ödül dolabı ne işe yarar, diyor iseniz aslında snapchat kullanıcıları arasındaki fenomenliğiniz bir nebze de olsa tartışmaya açıktır, demektir. Snapchat yeni güncellemeleri içerisine eklenmiş olan uygulamalardan biri de gökkuşağıdır. Gökkuşağı uygulamasını kullanmak için ilk olarak mutlaka snapchat google play üzerinden güncellemeye alınmalıdır. Nihayetinde; güncelleme sonrasında snapchat uygulamasına girilmeli ve sonrasında selfie çekimi tarzında ön kamera açılmalıdır. Shapchat üzerinden ön kamera açılında dokumanız ile efektler karşınıza çıkar. Bu efektleri sırası ile yüzünüze uygulayabilirsiniz. İşte gökkuşağı efektleri de bu şekildedir. Ancak ek bir bilgiyi de sunmadan geçmeyelim ki; gökkuşağı efekti yalnızca ağzınızdan akar.

Snapchat gökkuşağı efekti ile aynı ada diğer efektleri uygulamanız yeni güncellemelerin gelmesi ile bir ihtimal söz konusu olabilir. Ancak şimdili; gökkuşağı efekti ile şuan ek olarak kullanabileceğiniz farklı bir efekt söz konusu değildir.

Ödül Kazanma

Snapchat ödül nasıl kazanılır, snapchat ödül kazanma mekanizması sosyal ağın kullanımı ile doğru orantılı olarak işler. Uygulamaya giriş sayısını arttıran kimselerin ve bu bazda uygulama eklerini kullanım bakımından diğer kullanıcılara fark atacak kadar sistem ilerleyişine sahip olan kimselerin puan biriktirmeleri çok daha net ve fazla olur. Ancak klasik olarak snapchat puanlarınızı biriktirmek istiyor iseniz; uygulamaya yaptığınız girişlerinizi arttırmanız gerekir.

Snapchat bu ödül kazanma puanlamasında bir diğer ödüle ulaşma bazında kullanım artılarını, puan arttırma mekanizmasına çevirmeniz beklenir. Aslında snapchat uygulamaya çok fazla aktiflikle katılanların ödüllere doyamayacağını işaret ettiğini söyleyebiliriz.

Snapchat Ödül Kazanma

Snapchat ile gündelik videolarınıza ve fotoğraflarınıza efektler ekleme hakkınız ile minik notlar hakkınız saklı tutulur. Aslında daha çok eğlenceli efektleri ile uygulama alanı kazanan snapchat; aynı zamanda mesajlaşma hakkınızı, arkadaşlık hakkınızı da kullanmanızı sağlıyor. Bu sayede arkadaşlarınızın gün içerisindeki eğlenceli hallerine şahit olabiliyor; efektler içerisindeki komik objelerle hem kendinizi hem de arkadaşlarınızı eğlendirebiliyorsunuz. Snapchat ödül kazanma; bu saymış olduğumuz snap özelliklerini gün içerisinde kullanım sıklığınıza bağlı olarak sistemsel olarak hak kazanmış olduğunuz puanlar bütününün oluşmasını sağlıyor. Daha sonra; puanlarınızın ödül listenizde yer alan her basamağına ulaşması ise; yeni ödüllerinizi almaya hak kazanıyorsunuz. Snap ödülleri aslında daha çok uygulamanın kullanım farklılıklarını kazanma hakkınızı temsil eder. Snapchat kullanımının bir diğer aktif konusu da; eklemiş olduğunuz hikayelerinize ayrıla bölümü kapsar. bu hususta; eğer hikayenizi paylaşmak isterseniz snapchat paylaşmış olduğunuz hikayenizi 24 saat boyunca silmeden sayfanızda saklı tutar. Ancak dilerseniz hikayenizi kendiniz istediğiniz zaman kaldırabilirsiniz. Eğer siz kaldırmadan hikayenizin ne zaman kalkacağını bilmiyor iseniz; 24 saat olduğunu bizden bilin.

Snapchat Ödül Nasıl Kazanılır?

Snapchat ödül nasıl kazanılır, artık biliyorsunuz. O halde; snapchat uygulamalarını kullanmaya ve snap gezintilerinizi arttırmaya yönelik kullanımlarınızı gerçekleştirir iseniz; ödüllerinize daha da yakınlaşırsınız, diyebiliriz. Bir de söz konusu snapchat ile alakalı olarak arkadaşlarınızın hikayeleri arasında ekran fotoğrafı alma ayrıntısı üzerinde durmak gerekir. Neden mi? Eğer arkadaşlarınızın hikayeleri ile alakalı olarak seyretme esnasında ekran fotoğrafı alır iseniz; hikayesini seyretmiş olduğunuz arkadaşınıza bu durum bildirilir. Ek olarak belirtelim ki; ekran fotoğrafınızı alan kimselere bu konu çerçevesinde uyarılar gönderebilir ve göndermiş olduğunuz uyarıları yetersiz görür iseniz ilgili kişiyi engelleyebilirsiniz.

Snapchat Puan Kasma

Snapchat puan kasma; aslında snap puanlarınızın yükseltilmesi ile alakalı bir meseledir. Snapchat puanlarınızı kendi hikayeleriniz, kullanımlarınız ve arkadaş hareketlilikleriniz ile arttırabileceğiniz gibi; farklı program hileleri ile de arttırabilirsiniz. Ancak hile programlarının izinsiz ya da izinli olarak sizin adınıza ve sizin hesabınıza paylaşım yapma gibi durumları söz konusu olabilir.

Snapchat puan kasma için; uygulamanın tablet, bilgisayar yada telefon üzerinden girişinin yapılmış olması hususunda bir önem arz etmez.

Snapchat Arkadaş Bulma

Snapchat arkadaş bulma, snapchat kullanıcılarının eğer yeni kullanıcı bazında iseler en zorladıkları konular içerisinde yer alır. Neden mi? Snapchat kullanıcı kodları ile çalışır. Ancak; snapchat açar iken mutlaka kullanıcı adınızı özenle seçmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü snapchat henüz uygulama güncellemeleri dahilinde kullanıcı adı değiştirme konusunu gündeme getirmemiştir. Ancak snapchat kullanıcı adınızı değiştiremezseniz dahi isimlerinizi değiştirebilirsiniz. Bu hususta; snapchat üzerinde izlemeniz gereken adımlar;

  • Snapchat ana ekran alanına girmeniz gerekir. Burada sizi karşılayan hayalet aracılığı ile ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekir.
  • Kullanıcı adınızı değil ancak snapchat isminizi değiştirebileceğinizi tekrar hatırlatarak devam edelim ki; ayarlar kısmının simgelendiği yere tıkladıktan sonra isim kısmında yer alanı doldurmuş olduğunuz eski isminizi silmeniz ve bunun yerine yeni istediğiniz isminizi yazmanız yeterli olur.

Snapchat isminiz sizin bulunmanızı sağlayan yani arkadaşlarınızın sizi göreceği ismi temsil eder. kullanıcı adı ile karıştırılmamalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu