Ana Sayfa / Sağlık / Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Sivilceye Ne İyi Gelir?

Cilt sorunları içerisinde birçok kişi için en korkulu kabuslardan birisi olarak gösterilen sivilce, ergenlik döneminde başlayarak her yaş grubundaki insanların ciltlerinde kötü görünümlerin oluşmasına neden olmakta. Ergenlik dönemlerinde meydana gelen sivilcelere herhangi bir müdahale yapılmadığını, ne olursa olsun o sivilceler ile yaşanılacağını belirtmek isteriz. Ergenlik döneminin tamamlanması ile beraber sivilcelerin yok olmaya başladığını görebilirsiniz. Yetişkinlik döneminde meydana gelen sivilceler genel olarak hormon düzensizlikleri başta olmak üzere cilt bakımının yeteri oranda yapılamamasından dolayı meydana gelmektedir. Sivilce oluşumundan çok fazla şikayetçi olmayan kişiler, daha çok sivilcelerin yok olmaya başladığı dönemde oluşan lekeler ve izlerin iyileşmeleri konusunda stresler yaşamaktadır. Bu yazımızda sivilceye ne iyi gelir sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Sivilceye İyi Gelen Alternatif Çözüm Önerileri

Sivilcelerin oluşmasına engel olamazsınız. Her ne kadar dikkat etseniz de en az 1 adet sivilce yüzünüzün herhangi bir yerinde belirerek sizleri rahatsız edecektir. Sivilcelerin kısa sürede iz oluşturmadan kaybolması için yapılması gerekenler;

Sirke: Sirke, mutfak içerisinde sıklıkla kullanılan besin türleri arasında yer almaktadır. Kokusu birçok kişiyi rahatsız etmesinden ziyade muhteşem etkilere sahip olduğu bilinmektedir. İçeriğinde bulunan bileşenler sayesinde bakterileri temizleme konusunda maksimum etkiler meydana getirmektedir. Sirke ile yüz temizliği yapan kişilerdeki sivilcelerin büyümeden yok olduklarını söyleyebiliriz. 1 yemek kaşığı sirke içerisine 2 kaşık su ekleyerek pamuk ile yüzünüze sürerek etki almaya başlayabilirsiniz.

Patates: Besin maddeleri arasında milyonlarca kişinin vazgeçilmezleri arasında yer alan patates, alternatif çözüm yöntemleri arasında da yer almaktadır. Orta büyüklükte bir patatesi ortadan ikiye bölerek iç kısmını sivilcelerin yoğun olarak bulunduğu bölgeye sürün. Hatta evlerinizde katı meyve sıkacağı var ise patatesin kalan kısmını sıkacaktan geçirterek suyunu pamuk yardımı ile yine yüzünüze sürünüz .

Çay Ağacı Yağı: Antibakteriyel bir yapıya sahip olmasından dolayı doğal yağlar içerisindeki en güçlü çözüm önerilerinden birisi olarak çay ağacı yağının gösterildiğini söyleyebiliriz. Bu yağı aktarlar üzerinden elde eden kişiler, bir pamuk üzerine 3 damla kadar yağdan damlatıp sivilcelerin bulunduğu bölgeye sürmeleri durumunda oldukça  güzel etkiler alabilirler. Bu yağ ile yapılacak işlem sırasında kişilerin yüzlerini yıkamalarına dahi gerek yoktur.

Aspirin: Genel olarak ağrı kesici olarak kullanılan Aspirin, sivilceler üzerinde mükemmel etkiler meydana getirmektedir. Aspirin ile yapılan tedavi ile sivilceli bölgelerin iyileşmesini, tahriş olan bölgelerin düzelmesini, kızaran cildin kendi rengine dönmesine olanak sağlamaktadır. Bu tedavi içi yapılması gereken tarif: 3 adet kadar standart aspirini bir kap içerisinde ezerek toz hale getirin. İçerisine çok az miktarda su ekleyerek krem kıvamına gelmesini sağlayın. Gerekli kıvama geldikten sonra sivilceli bölgeye sürülecek krem, 20 dakika kadar yüzde durması durumunda güzel etkiler meydana getirmektedir.  Haftada en fazla 3 gün olacak şekilde kullanılması önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sivilce İzleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları