Sivilcelerin Doğal Tedavisi

Sivilceler, insanların yaşam kalitesini oldukça düşürmekte olan bir sağlık sorunudur. Bu problem ile karşı karşıya gelen insanlar, yüksek ihtimalle sivilcelerini patlatarak, onlardan kurtulabileceğini düşünmektedir. Oysa ki sivilcelerin patlatılması, yüz hatlarında daha fazla sivilce oluşumuna sebebiyet vermektedir. Eğer herhangi bir doğal tedavi yöntemini yüzünüzde uygulamak istemiyorsanız, sivilceleri kendi haline bırakmak en doğru karar olacaktır. Yüzünüzde aşırı derecede sivilcelenme var ise, o zaman doğal tedavi yöntemlerini araştırmanız ve bu yöntemleri evinizde kolay bir şekilde uygulamaya geçmelisiniz. Bu sayede kısa bir süre sonunda sivilcelerin yok oluşunu izleyeceksiniz. Ancak evinizde uyguladığınız bu doğal tedavi yöntemlerini, sivilceler yok olduktan sonraki 1-2 günde uygulamak gerekmektedir.

Sebebi ise, yeni sivilce oluşumunu engellemektir. Vereceğimiz doğal maske yöntemlerini uygulamak, hem yüz hattınızdaki sivilceleri ortadan kaldıracak, hem de yüzünüzdeki mikroplardan arınmanızı sağlayacaktır. Sizlerde yüzünüzde oluşan sivilcelerden bıktıysanız ve artık sivilcelerin yok olmasını istiyorsanız, sizlere vereceğimiz doğal tedavi yöntemlerini uygulamanızı tavsiye etmekteyiz. Tüm bunlara ek olarak bilmelisiniz ki, sivilceleri patlatmak onları yok etmez, aksine yüzünüzde daha yaygın bir hale gelmektedir. Bundan dolayı sivilcelerinizi patlatmamalı, doğal tedavi yöntemlerini denemeniz gerekmektedir. Veya da yüzünüz çevresinde bulunan sivilcelere hiç dokunmadan birkaç ay beklemek gerekmektedir. Böylelikle yüzünüzde yer alan sivilceler, teker teker kaybolacaktır.

Sivilcelerden Kurtulmanın Doğal Yolları;

Sivilcelerden kurtulmanın en doğal yolu, sivilceleri kendi haline bırakmak olacaktır. Gün içerisinde sıkça sivilcelerinizi su ile yıkamalı ve birkaç hafta boyunca hiçbir şekilde sivilcelere temas edilmemelidir. Birkaç haftanın sonunda yüzünüzde belirgin bir şekilde duran sivilceler, ortadan kaybolacaktır. Bu nedenden, dilerseniz yüzünüze hiçbir uygulama yapmadan birkaç hafta boyunca bekleyebilirsiniz. Ancak sivilcelerden daha çabuk kurtulmayı düşünüyorsanız, evinizde uygulayabileceğiniz, aşağıda yer alan doğal tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz;

Aspirin Uygulaması;

Aspirin, sivilcelerden kurtulabilmenin en hızlı yollarından birisidir. Öyle ki, birçok insan aspirin uygulamasını kısa bir müddet boyunca uyguladığında, sivilcelerin ortadan kaybolduğunu söylemiş ve insanlara bu konuda aspirin tedavisini uygulamayı tavsiye etmektedir. 4 yemek kaşığı kadar suyun içerisine aspirini atın ve suda iyice çözülmesini bekleyin. Ardından elde edilen bu karışımı, yüzünüzde yer alan sivilceli bölgelere sürün ve en az bu şekilde yarım saat bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu işlemi haftada 4 kez boyunca uygulamak, sivilcelerden daha hızlı bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır.

Diş Macunu;

Yüzünüzde oldukça fazla sayıda sivilce bulunuyor ve siz bu sivilcelerden bir an önce kurtulmak istiyorsanız, bu konudaki en etkili yardımcılarınızdan birisi, diş macunlarıdır. Gece uyumadan önce yüz hatlarınızda yer alan sivilceleri bölgelere, diş macununu masaj yapar gibi yedirmeli ve bu şekilde uyumalısınız. Sabah uyandığınızda sivilcelerin büyük ölçüde azaldığını fark edeceksiniz.

Salatalık;

Salatalık, birçok hastalığa çözüm olarak kullanılmakta olan mükemmel bir üründür. Yüz hattında oluşan sivilceler içinde en etkili çözümlerden birisi salatalıktır. Öncelikli olarak salatalığı rendelemek gerekmektedir. Tamamen rendeledikten sonra üzerine bir çay kaşığı kadar limon suyu eklemesi yaparak, yüzünüzde bulunan sivilcelerin üzerine bu karışımı sürmelisiniz. Bu şekilde yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi günde iki kez tekrar etmeli ve haftada 4 gün boyunca uygulamanız gerekmektedir.

Bal;

Bal, aknelerle mücadelede oldukça etkili yollardan birisidir. Doğal bir antibiyotik olarak bilinmekte olan balı, yüzünüzdeki sivilcelerin üzerine uygulayın ve bu şekilde 1 saat kadar bekleyin. Bu doğal tedavi yöntemini haftada 3 gün boyunca tekrar etmeniz, sivilcelerden erkenden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button