Shroud PUBG’ den 1 Ay Cezalı Shroud Oyunu PUBG Neden Ban Yedi

Twitch’ in en önemli yüzlerinden birisi olan Shroud, geçtiğimiz günlerin birinde Sanhok haritasında oynarken her zaman ki gibi  yayınını  ghostlayan birkaç kişi de oldu. Fakat diğer olaylardan farklı olarak, ghostlayan kullanıcının birisi hileliydi. Shroud ile arabaya binen ve arabayı gökyüzünde dilediği gibi uçuran bu kullanıcılar ile oynadığı gerekçesiyle 1 ay süreliğine ban yedi. Tabi ki Shroud’ a bu engel değil, yeni bir hesap yeni bir oyun Shroud için zor değil. Sonuçta yayıncının ekmek parası bu şekilde gelmekte. Fakat Bluehole Studio’ nun yaptığı açıklama ve Shroud’ un birkaç gün sonra ceza almasına rağmen asıl hileyi kullanan şahısın hala oyunu oynuyor olması akıllarda soru işaretleri bırakmakta.

Tabi ki oyun beta sürümündeyken yaklaşık 1.5 milyon kullanıcı ban yedi. Fakat yeni hileler de her gün türetiliyor. Her gün yaptığınız 26 MB’ lık güncellemeler muhtemelen bu hileleri önlemek amacıyla yapılıyor. Ayrıca, bu hilelerin fark edilip, çözümü üretilene kadar yeni bir versiyonu da üretiliyor. Aslına bakarsanız Bluehole Studio firması için kesin olarak söyleyemeyebilir’im fakat genelde oyun firmaları hem oyunu satıyor, hemde hile programını. Dikkat ettiyseniz de hemen hemen her gün bildirim de gelmiyor. Belki siz 1 ay da 200 kişiden fazla şüphelenip raporlarken, size gelen geri bildirimler 10′ u geçmemekte.

Uzun lafın kısası Profesyonel e-spor oyuncusu ve ünlü Twitch yayıncısı Michael “Shroud” Grzesiek; yeni hesabıyla Twitch’ te sizlerle. Yayın saatlerini takip etmek isteyen arkadaşlar için; aşağıda ki linkten takip edebilir veya Twitch sitesinden abone olabilirsiniz. Yayınları takip edemeyeceğinizi düşünüyor iseniz Youtube kanalından takip edebilir ve oyun hakkında daha fazla bilgiye erişebilirsiniz. Ne de olsa çoğu yayınları öğretici özellik taşımakta.

https://www.youtube.com/watch?v=ukssb3m4_oo&t=567s

Tabi ki de Shroud bu konuda sessiz kalmadı, yaptığının bir hata olduğunu biliyordu ve böyle bir şey olacağını da tahmin etmişti. Yayınında da birkaç defa dile getirdi ve her ne kadar bahane gibi gözükse de, olaydan kurtulmak için uçan arabadan suya atlayarak intihar etti. Bu normal izlerken fark edemeyeceğiniz fakat kendi takımından olmayan ve hile kullanan biriyle takımlaşma yaptığı için sıkıntıya düşüren bir hareket. Tabi ki ünlü yayıncımız da bunun farkında. 🙂 Aynı şekilde bu olaya yabancı forum sitelerinde de konu başlığı açıldı, tartışmalar yaşandı. Bir kesim “Shroud hile kullanmadığı sadece 10 dakika hileli şahısla dolaştı diye 1 ay oyundan engel yerken, hileli oyuncu  bu zamana kadar nasıl fark edilmiyor ? ” diye sorular sorulmakta. Diğer kesim ise yaptığının yanlış olduğunu ve cezası olması gerektiğini dile getiriyor. Bu konu hakkında sizin düşünceleriniz neler ? Yorum şeklinde belirtebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button