general

Seray Kaya Kaç Yaşında? Kimdir? Nereli?

Seray Kaya Kaç Yaşında? Kimdir? Nereli?

Dizi sektörünün önde gelen kadın oyuncuları arasında yer alan Seray Kaya, son zamanlarda yakaladığı yükseliş ile birçok kişinin beğenisini kazanmıştır. Rol aldığı dizilerde rolünün karşılığını oldukça güzel bir şekilde aktaran Kaya, genç yaşında olmasına karşın onlarca dizide oynadığını ve sinema sektörüne doğru da geçiş yaptığını söyleyebiliriz. Seray Kaya Kaç Yaşında? Kimdir? Nereli? sorularına ayrıntılı olarak yanıtlar verecek olursak; Serak Kaya, 4 Şubat 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şu an için 27 yaşında olan genç ve güzel oyuncu, İstanbul’un eski geleneklerine bağlı olarak kalabalık ailede güzel bir yaşam geçirmiştir. Daha lise çağlarında iken çalışma hayatına giriş yapan Seray Kaya, güzellik merkezine işe girerek makyöz olarak çalışmış, yıllarda çıraklık ve kalfalıklar yaparak kişisel gelişimine katkı sağlamıştır.

Uzun yıllar makyöz olarak çalışan Seray Kaya, bir anda ünlü yapımcılar tarafından keşfedilmiş olup oyunculuk alanına doğru geçiş yapmıştır. 1.65 boyuna sahip olan güzle oyuncu, kendisinde birçok yetenek bulunduğunu ifade etmektedir. Oyunculuk ve makyözlük alanında kendisini oldukça iyi bir şekilde geliştirdiğini ifade eden Kaya, boş vakitlerinde ve yalnız kaldığı zamanlarda yazılar yazarak ufak yazarlık denemelerinde bulunduğunu itiraf etmiştir. Oyunculuk alanında deneyim kazanmak için Sadri Alışık Kültür Akademisine kayır yaptırmış olup sinema ve tiyatro alanının usta isimlerinden dersler alarak kendisini geliştirmeyi başarmıştır.

Dizi sektörüne ilk olarak 2012 yılında başlayan Seray Kaya, Kutsi gibi dev isimlerin yer aldığı dönemin en popüler dizilerinden birisi olan Huzur Sokağı dizisinde rol almaya başlamıştır. ATV ekranlarında başlayan dizi, aynı isimle kaleme alınan bir roman üzerinden dizi şeklinde uyarlanmış olup uzun dönem ekranlardaki yerini korumuştur. Oyunculuk deneyimine giriş yapması ile beraber ailesinden büyük tepkiler alan SerayKaya, ailesini bir şekilde ikna ederek oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. Eğitimlerini tamamlaması ile beraber yavaş yavaş projeler içerisinde görev almaya başlamış, bu alanda güzel kazançlar elde ederek ailesinin de mutlu olmasına olanak sağlamıştır. Oyunculuk alanında belirli bir yere gelene kadar sürekli olarak çalışacağını ifade eden Kaya, hayalinde yer alan mesleğin oyunculuktan ziyade tam donanımlı bir güzellik merkezi açmak da olduğunu söylemektedir.

Rol aldığı dizilerdeki performansları hakkında daima eleştiriler almak isteyen Serap Kaya, kendisine oldukça güvenmekte olup olumsuz eleştirilere sitem etmekten ziyade eleştiriye neden olabilecek unsurlar ile nasıl mücadele edebileceğini merak etmektedir. En son 2016 yılında ekranların karşısına gelen Rengarenk dizisinde rol almıştır. Dizinin şansı hiç yaver gitmemiş, oyuncu kadrosunu birkaç kere değiştirmek durumunda kalmıştır. Reyting  maduru olan dizi, sürekli değişime gitmesinden dolayı izleyicilere kendisini sevdirememiştir. Seray Kaya, şu an için eğitimlerine devam etmekte olup yakın zamanlarda ekranların karşısına geri gelecektir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button