Ana Sayfa / Sağlık / Şeker Hastalığı Sınırı Kaçtır? ( Kan Şekeri Kaç Olmalı? )

Şeker Hastalığı Sınırı Kaçtır? ( Kan Şekeri Kaç Olmalı? )

şeker hastalığı sınırı kaçtır

Şeker hastalığı sınırı kaçtır?

Şeker hastalığı sınırı kaçtır, sorusu son zamanlarda çok fazla gelmektedir. Bizler de bu sorunuza bugün cevap vereceğiz. Sizler de bu sorunun cevabını arıyorsanız yazımızın devamına göz atabilirsiniz. Bundan önce şeker hastalığı hakkında bilgi almak istiyorsanız, “Şeker hastalığı nedir? ( Belirtileri )” isimli konumuza göz atabilirsiniz.

Şeker hastalığı hakkında bilgiyi daha önceki konularımızda vermiştik. Bu konumuzda sizlere şeker hastalığı sınırı ile ilgili bilgi vereceğiz. Şeker seviyeniz kaç olursa, şeker hastası olma ihtimaliniz var, veya kan şekerinin sınırı kaç olmalı, gibi sorulara cevap vereceğiz.

Kan Şekeri Kaç Olmalı?

Şeker hastalığı sınırı kaçtır, sorusu çok fazla gelmekte. Sağlıklı bir insanın açken, kan şekeri değerleri 70-99 mg/dl arasındadır. Bu ölçümü yapabilmek için eczaneden şeker ölçme cihazı alarak kan şekerinizin değerini öğrenebilirsiniz. Kan şekerinizin 99 mg/dl seviyesini geçmesi, şeker hastası olduğunuzu göstermez. Şeker hastası olup olmadığınızı doktor teşhisi sonrası öğrenebilirsiniz. Sağlıklı bir insanda kan şekeri değerleri 70-99 mg/dl arasında olmaktadır. Bu değerlerin altına yani şeker seviyeniz 70 mg/dl seviyesinin altına inerse baygınlık geçirebilir ve halsiz olabilirsiniz. Şekeriniz bu değerlerin altına çok fazla düşerse, kısa süre içerisinde bir doktora görünmenizde fayda var ve şeker seviyenizi arttırmak için şekerli bir şeyler almanız gerekir. Şeker seviyeniz 99 mg/dl seviyesinin çok çok üstündeyse ( +150 mg/dl ) yapmanız gereken tek şey, doktorunuza başvurmak olacaktır.

Tokken Ortalama Şeker Seviyesi

Tok karınla ölçülebilecek kan şekeri değeri 99 – 140 mg/dl şeklindedir. Şeker hastalığı kaç olmalı, sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Şeker hastalığı tespiti yalnızca uzman doktorlar tarafından yapılabilir. Uzman doktorlar tarafından tespit edilmediği sürece şeker hastası olup olmadığınızı öğrenmeniz çok zor olur. Kandaki şeker seviyeleri bazı zamanlarda artıp düşebilir. Bu nedenden dolayı şeker hastalığının tespiti için doktora danışmak gerekir.

Şeker hastalığı tespitinin yapılması önemli bir hastalıktır. Kalıtsal olmayan şeker hastalığı her zaman için kontrolde tutulmalıdır. Şeker hastalığının kalıtsal ve genetik olduğunu iddia edilmektedir. Bu bilgi tamamen yanlış bir bilgidir. Şeker hastalığı sonradan gelişmekte olan bir rahatsızlıktır.

Şeker hastalığı sınırı kaçtır, isimli konumuzda, şeker hastalığı değer sınırı hakkında bilgi verdik. Konumuza yorum yapmayı unutmayın. Eksik gördüğünüz kısımları lütfen yorum yaparak belirtin.

Son olarak bir önceki yazımız olan Şeker hastalığı nedir? ( Belirtileri ) başlıklı makalemizde gizli şeker hastalığı nedir, şeker hastalığı ve şeker hastalığı belirtileri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları