Teknoloji

Samsung – Huawei’ye ekran üretecek

Samsung, akıllı cihaz devi Huawei’ye ekran üretecek.

Teknoloji sektörü devlerinden Samsung, son dönemde akıllı telefon piyasasında üst sınıf özelliklere sahip şekilde piyasaya sunduğu cihazlar ile adından sıkça söz ettiren rakibi Huawei arasında ilginç bir anlaşmaya varıldı. İki marka arasındaki anlaşma dahilinde Samsung, Huawei için 6.9 inç büyüklüğünde OLED ekran üretimi yapacak olan geçtiğimiz günlerde bir diğer Çin asıllı telefon üretici OPPO’nun cihazları için ürettiği kavisli ekranlar akabinde Samsun’un gerçekleştirdiği bu anlaşma beraberinde hala piyasada en büyük ekran üreticisi ünvanının kendisinde olduğunu da kanıtlamış oldu.
Samsung, geçtiğimiz dönemde İphone X için markaya ekran üretimi sağlarken, Apple’nin farklı üreticiler yönünde tercihini kullanması kısa vade de Samsung’u zor duruma sokmuştu diyebiliriz. Huawei ile arasındaki uzun vadeli anlaşma sonrası ise işlerin tekrar yoluna girmesi muhtemel gibi görünüyor. Huawei’nin bu anlaşma ile piyasaya süreceği amiral gemileri için kullanılacak ekranları Samsung üretimi ekranları kullanması hedefleniyor.
Anlaşmanın yanı sıra, markanın tercih ettiği panel boyutları da fazlasıyla dikkat çekici. Gelen resmi açıklamada 6.9 inç OLED ekranların üretileceği ibaresi yer alırken daha önce 5.7-6.3 inç bareminde cihazları piyasaya sunan Huawei’nin önümüzdeki modellerinde cihaz ekranlarına yeni bir soluk getirmeyi hedeflediği son derece açık fakat üretilen bu ekranların kullanıcıları hangi cihazlarda karşılayacağı henüz bilinmemekle beraber, marka kullanıcıları için son derece büyük merak konusu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu