Samsung Gizli Android Kodları

Telefon şirketleri yeni telefon modellerini üretirken içerisinde farklı kodlara ait çalışmalarda eklemektedir. Bu kodlar ilerleyen zamanlarda telefonlarda oluşacak olan herhangi bir sorunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır. İnsanların çoğu telefonları satın alırken telefonların içerisinde oluşmakta olan gizli kodların farkında değildir. Oysa telefonlar bazı sorunlarla karşılaştığında sorunları o kodlar üzerinden oldukça basit bir şekilde çözülmektedir.İphone telefon modellerin içerisinde pek bu gizli kodlara rastlanılmıyor. Fakat Samsung telefonların hemen hemen hepsinde gizli kodlar bulunmaktadır. Kısacası Android işletim sistemine sahip olan bütün telefonlar üzerinde gizli kodları barındırmaktadır.Peki bu Android gizli kodlar ne işe yaramaktadır? Gizli kodlar telefon üzerinden istenilmekte olan bilgileri kolaylıkla ana ekrana getirmekte olan sistemlerden oluşmaktadır. Kullanımları oldukça basit bir şekilde yapılmaktadır.

Gizli Kodlar Nasıl Çalışmaktadır?

Telefon üzerinde yer almakta olan kodlar telefon modelleri üretilirken içerisine entegre edilmektedirler. Bu kodlar sayesinde istemiş olduğunuz bütün bilgilere erişebilmektesiniz. Telefonlarda sıkça olan sorunlardan bir tanesi ise İMEİ kodların çalışmamasıdır. Kullanıcılar telefon satın alırken bu İMEİ numarasını Android gizli kodlar sayesinde görebilmektedir. Telefonlarınızın ana ekranları üzerinde arama bölümüne gelerek *#06# numaralarını tuşladığınızda karşınıza yeni ekran gelmektedir. Bu yeni ekran üzerinden istemiş olduğunuz gibi İMEİ numarasına erişim sağlayabiliyorsunuz. Bunun yanında telefonlarda bulunmakta olan sensor ayarlarını da deneyebilmektesiniz. Telefonunuzun titreşim veya dokunmatik ayarları olmak üzere istemiş olduğunuz bütün testleri bu gizli kodlar sayesinde deneyebilmektesiniz.

Samsung Gizli Android Kodları

Android telefonlar kendi içerisinde oluşmuş olan gizli kodlar barındırmaktadır. Özellikle de en çok kullanılmakta olan Samsung telefon modelleri bunların başında gelmektedir. Samsung şirketinin çıkarmış olduğu yeni telefon modellerinin sayesinde bizlere Android işletim sistemini sevindirerekvazgeçilmez bir hal kıldırtmıştır. Kullanıcılar bu telefonların sadece belli bir kısımlarını kullanmaktadır. Telefonun bütün özelliklerine erişebilmeniz için yapmanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralları yerine getirmek içinse telefonlar üzerinde bulunmakta olan kodların bilinmesidir. Sitemiz üzerinden bu kodların hepsine erişebilmeniz mümkündür. İsterseniz bu kodlar üzerinden Alarm uyarı sistemi ve buna benzer bütün ayarların teknik bilgilerini öğrenebilip, değiştirme imkanına sahipsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button