Teknoloji

Samsung Galaxy M Serisi Yeniden Satışa Çıkacak

Samsung ile ilgili olarak edindiğimiz birtakım bilgiler, markanın J serisi üretimini yakın bir zamanda durdurabileceği yönünde. Peki gerçekten de Samsung J serisini kaldırıyor mu?

Akıllı telefon üretiminde çığır açmış bir marka olan Samsung, telefonlarını kabaca 3 farklı şekilde gruplandırıyor. Bunlardan bir tanesi olan J serisi bütçe segmentini hedef alırken, Galaxy A serisi orta seviye akıllı telefonlar olarak piyasaya sürülüyor.en üst seviye olarak nitelendirebileceğimiz üçüncü grupta ise Amira statüsünde olan Note ve Galaxy S serisi bulunuyor. Ancak almış olduğumuz bazı haberlere göre Samsung, J serisinin üretimini yakın gelecekte tamamen sonlandırmayı düşünüyor.

Bütçe Telefon Programlarında Yeniden Düzenleme
ETNews’in yakın bir zaman önce yayımlamış olduğu bir habere göre Samsung, sahip olduğu bütçe ve orta seviye akıllı telefon programlarını baştan düzenleme yönünde bie girişime hazırlanıyor. Söz konusu kaynağın raporuna göre J serisinin tümüyle üretimden kaldırılacağı, bunun yanı sıra A serisinin ise kapsamının genişletileceği yönünde bilgiler yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra yine aynı rapordan edindiğimiz bilgilere göre Galaxy On serisi cihazların kaldırılarak yerine Galaxy M serisi geleceği yönünde ifadeler mevcut. Üstelik bu Galaxy M serisi, bütçeye uygun akıllı telefonlar arasında yer almakta ve özellikle Çin’de, bu anlamda yoğun bir ilgi görmektedir. Samsung Galaxy M serisi her ne kadar ülkemizde yer almıyor olsa bile J serisi oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor ve hala yoğun bir talep görmeye devam ediyor. Samsung, J serisi ile ilgili olarak vermiş olduğu bu kararın arkasında durursa yakın bir zamanda bu model, ülkemizde de bulunamayabilir.

Galaxy M 2019 Özellikleri
11 Ekimde tanıtılacak olan ve daha önceleri 2012 yılında kullanılan M serisi tekrardan gün yüzüne çıkacak şuan için özellikleri hakkında net bilgi olmaksızın bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Samsung J Serisinin En Sevilenlerinden 2018 J3 ve J8 Tanıtımı
Şimdi de yakın zamanda 2018 versiyonlarının tanıtımı yapılan Samsung Galaxy J serisinin en popüler modellerinden olan J7 ve J3 hakkında merak edilenleri cevaplayalım.

Galaxy J7 2018 Özellikleri
Modelin 2018 yılında piyasaya sürülen yeni versiyonu, bir önceki modelle hemen hemen aynı özelliklere sahip. Öyle ki benzerlik kamera noktasında dahi aynı. Bir önceki modelde olduğu gibi 13 MP değerinde f/1.7 diyafram açıklığındaki sensöre sahip. Ön kamera kısmında da 13 MP kamera yer alıyor. Ön kamerasında tıpkı arka kamerası gibi f/1.9 diyafram açıklığına sahip. Tüm bu özellikleri ile 2018 Samsung Galaxy J7, neredeyse 2017 versiyonunda sahip olduğu özelliklerle karşımıza çıkıyor. Ancak tüm bunlara rağmen, her ne kadar duyuru yapılmış olsa da 2018 Glaxy J7’nin sahip olduğu pek çok özeliğinin gizem içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Her ne kadar Samsug cihazı 5.5 inç boyutundaki HD ekran ile listelemiş olsa da ekran amoled olarak karşımıza çıkıyor.

Galaxy J3 2018 Özellikleri
Giriş seviyesi konumuna sahip olan Samsung Galaxy J3, 5 inç değerinde HD ekran ile karşımıza çıkıyor. Fiyat yönündeki seviyesini göz önünde bulundurduğumuzda her ne kadar detaylı bir bilgi sunulmamış olsa dahi, cihazın IPS LCD panel tipinde olacağına yönelik tahminimiz ağırlık basıyor. Bunların yanı sıra her iki cihaz için de RAM, depolama alanları ve işlemci modeli henüz açıklanmış değil. 

Cihazın arka kamera kısmı 8 MP f/1.9 diyafram açıklığında olan bir ana sensöre sahip olmakta ve bununla birlikte ön kamerası da 5 MP değerinde olup f/2.2 diyafram açıklığındaki sensörü ile bizleri karşılıyor.

Her iki modelin fiyatlarına değinecek olursak 2018 Galaxy J7 219 dolar ile satışa sunulurken, 
2018 Galaxy J3 ise 149 dolardan satışa sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu