Samsung Galaxy Ace 2 Kitkat Rom Yükleme[4.4.4]

Samsung, ürettiği kaliteli ürün ve telefonlar ile gerçekten bu piyasada oldukça iyi bir yer edinmiş firmalar arasında yer alıyor. Firmanın ürettiği tüm cihazlar, pazarında oldukça iyi sıralamalara ve satış oranlarına sahip. Bu başarının arkasında yatan en büyük etken de tabii ki başarılı Samsung mühendisleri ve harcanan büyük emekler.

Android işletim sistemi de, tarihi Samsung kadar eski olmasa da mobil işletim sistemleri arasında şüphesiz en iyisi. Özellikle ilk çıktığı zamanlar büyük bir ilgi gören ve pek çok telefon sevdalısının odak noktası olan android işletim sistemi, günümüzde neredeyse her 2 telefonun birisinde mevcut olarak kullanılıyor. Kısa bir süre içerisinde gelişen android, kendisine ait bir uygulama marketine de sahip. Google Play, dünyanın en geniş uygulama marketi. Bu markette bulunan uygulamaların tamamı apk uzantılı ve %100 güvenilir. Bu yüzden bu platformdan rahatlıkla uygulama indirebilirsiniz.

Telefonlarda android sürümü güncellemek de gerçekten oldukça sıkıcı ve uzun işlemlerden birisi. Zaman zaman cihazımıza gelen güncelleme bildirimleri ile birlikte, cihazın daha iyi seviyeye geleceğini düşünerek güncellemelere onay veriyoruz. Ancak güncelleme ile sistemini üst versiyona çeken kullanıcıların bir kısmı, bu güncellemeden memnun kalmıyor ve cihazını eski haline getirmek istiyor. Biz de bugün, Samsung Galaxy Ace 2 kullanıcıları için cihazlarını yeniden 4.4.4 Kitkat sürümüne nasıl getireceğini anlatacağız.

Samsung Galaxy Ace 2 Kitkat Rom 4.4.4 Nasıl Yüklenir ?

 1. İlk olarak cihaza Cwm recovery mod uygulamasını indirin ve stock recovery bölümünden kurulumu gerçekleştirin.Şu şekilde kuruumu yapabilisiniz;-Dosyayı telefonunuzun hafıza kartı (extsdcard) kısmına atınız.
  -Telefonunuzda sırasıylaAyarlar -> Geliştirici seçenekleri” kısmından USB hata ayıklama”yı  seçin.
  -Telefonunuz kapatıp  “ses açma+home+güç” tuşlarına basılı tutun ve recovery moduna alın.
  ”Apply update from external storage”e giriniz.(seçimler “güç” tuşu ile)
  -İlk başta telefonunuzun extsdcard kısmı yani hafıza kartına attığınız “update.zip” dosyasını bularak kuruluma başlayın.
  -Cihaz kendi kendini cwm recovery moduna alacaktır. Artık yeni recovery modumuz kurulmuş olacak.
 2. Daha sonra da indirdiğiniz dosyası extsdcard’ın içine atınız. Bu bölümden sonra ayarlar bölümündeki geliştirici seçenekleri menüsüne girin ve usb hata ayıklamayı aktif hale getirin. Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu kapatabilirsiniz.
 3. Telefonunuz kapalı iken ses açma – güç ve ana ekran tuşuna basılı tutarak recovery mod ekranına geçiş yapın. Bu ekran, sistem ile ilgili değişiklik ve düzenlemeleri yapmanıza imkan tanıyan geliştirici ekranıdır.
 4. Buradan “Apply Update From External Storage” seçeneğini seçin ve size verdiğimiz update.zip dosyasını bulun. Bu seçeneği işaretledikten sonra cihazınız otomatik olarak yenilemeye girecektir. Cihazınızı, işlem tamamlandıktan sonra yeniden açtığınızda Android Kitkat 4.4.4 sürümü ile karşılaşacaksınız.

Galaxy Ace 2 GT-I8160 Kitkat 4.4.4  indirmek için tıklayın !

 

Galaxy Ace 2 GT-I8160P için Kitkat 4.4.4  indirmek için tıklayın !

GOOGLE APPS (GAPPS)  indirmek için tıklayın !

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button