Samsung Galaxy A9 4 Kameralı Telefonun Detayları

Güney Koreli Samsung’un dört kameraya sahip bir telefon modeli geliştirdiği iddia edildi. İddialara göre Samsung, geliştirdiği dört kameralı telefon sayesinde kullanıcılarına her biri birer sanat eserine dönüşebilecek bir fotoğraf deneyimi sunacak. Geniş açılı fotoğrafların da rahatça çekilebileceği dört kameralı telefonlar, özellikle Çin’de yeni bir trend haline geldi. Çinli üreticilerin desteklediği bu akım Samsung’u da etkiledi, Haber, Samsung severlerini heyecanlandırdı. İki kamerası önde, iki kamerası da arkada olması beklenen telefonun kamera özelliği S 10 ya da Galaxy F modelinde kullanılmayacak. Beklenti ise bu 4 kameralı modelin Galaxy A serisinin yeni versiyonlarında kullanılması bekleniyor.

Yenilik İddiaları Bunlarla Sınırlı Değil
Teknoloji devi Samsung’un aynı zamanda katlanabilir telefon üzerinde de çeşitli çalışmalar yaptığı teknoloji kulisleri tarafından dile getiriliyor. Samsung’un Kasım ayında duyurmasını beklediği katlanabilir telefon, teknoloji dünyasını şimdiden heyecanlandırdı. Katlanabilir telefon ve diğer teknoloji ürünleri hakkında çalışma yapan yalnızca Samsung değil. Birçok teknoloji firması da katlanabilen formdaki akıllı cihazlar üzerindeki araştırmalarını sürdürüyor.

Projenin gerçekleşmesi, görece daha fazla yer kaplayan telefonların yerini çok daha küçük boyutlara getirilebilen telefonlar ile değişmesi öngörülüyor. Bu sayede kişiler, telefon ekran boyutundan feragat etmeyecek ancak taşınabilirlikleri çok daha portatif hale gelecek. Katlanabilir telefon projesindeki ilk adımın Samsung tarafından gelmesi bekleniyor. Telefonun fiyatı ise henüz proje aşamasında olduğu için belli değil. Samsung yetkilisinin verdiği bilgiye göre yeni model çok yakında tanıtılabilir. Teknik detaylar ve kesin tarih hakkında bilgi vermeyen yetkilinin yaptığı açıklamalarından telefonun bu yılın sonuna kadar tanıtılacağı anlamı da çıkarıldı.


Samsung Mobile’ın başındaki yetkilinin yaptığı açıklamaya göre katlanabilir telefonların zamanı geldi. Katlanabilir telefon üretimi için yeterli teknolojinin bulunduğunu ifade eden teknoloji uzmanları, telefon serilerinin sıra ile piyasaya sürüldüğünü ifade ediyor. Hız, farklılık ve görselliğin ön planda olduğu günümüzde telefon kameralarının kalitesi de önemli hale geldi. Tüketicilerin anlarını ölümsüzleştirmek için tercih ettikleri akıllı telefonlar, üstün özellikleri ile birbirleriyle yarışır hale geldiler. Tüketicilerin dikkatini çekebilmek için akıllı cihazlarına her gün farklı bir yenilik geliştiren teknoloji devleri, bu sayede tercih edilebilirliklerini artırıyorlar.

Uzun Yıllardır Bekleniyor
Katlanabilir telefonlar uzun yıllardır teknoloji tutkunları tarafından bekleniyor. Yenilik severlerin beklentileri ise teknoloji devlerini harekete geçirmeye yetti. Bu tarz telefonların prototip olarak üretime geçmesi hakkındaki beklentiler yükselirken farklı markalardan akıllı telefonlar ile çalışmaları hızlandı. Yapılan çalışmalar da kamuoyuna sızdırıldı. Huawei, LG ve Samsung gibi markalar için katlanabilir akıllı telefon üretiyor iddiaları zaman zaman gündeme geliyordu ancak ilk kez bir Samsung yetkilisi açıklama yaparak durumu somutlaştırdı.

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon üreteceği ortaya atılan modeli gösteren fotoğraflar teknoloji dünyasını çalkaladı ama basına sızdırılan fotoğraflar katlanabilir telefon beklentisinde olanları hayal kırıklığına uğratabilecek bir tasarıma sahip. MWC 2019’da tanıtılması beklenen Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu aslında iki telefon ekranını bir arada kullanmayı sağlayan menteşeli bir tasarıma sahip model. Yani tek bir telefonun ortadan ikiye katlanması şeklinde değil, bir tanesi ana gövde, diğer bölümü de ekran olmak üzere katlanabilir iki ekranı bulunan bir teknoloji ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

Mini laptop görünümünde olan katlanabilir telefonlar dilendiği takdirde birbirinden ayrılabiliyor. Şu an için prototip aşamasında olan katlanabilir telefonun kod adının Project V ve model numarasının ise SM-G929F olacağı iddia ediliyor. Ortaya atılan iddialar arasında telefonun iki bin dolar olacağı da var. Aynı zamanda telefonun sınırlı sayıda üretilmesi bekleniyor. Ortaya atılan iddialar arasında Huawei markasının da katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde çalışma yaptığıyla ilgili. Geçtiğimiz aylarda katlanabilir telefon üzerindeki çalışmalarını demo haline getiren LG de faaliyetlerini sürdürüyor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button