Ana Sayfa / Teknoloji / Samsung amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 + tanıttı

Samsung amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 + tanıttı

Samsung amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 + tanıttı

 

Amiral gemisi telefon modelleri arasında yer alan Galaxy S9 ve S9 + yeniliklerine baktığınızda, Güney Kore devi Samsung firmasının yine beklentileri fazlasıyla karşıladığını görüyoruz. Samsung amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 + model telefonlar da eski model olan s8 ve s8+ modellerine benziyorlar, mesela aynı ekran boyutu, aynı yuvarlak kenarlara sahipler. Ancak daha yakından incelendiğimizde ayrıntılar da ortaya çıkıyor. Bu, aygıtların yeni kameralarında, yapıcı bir şekilde çok az değişmiş olsalar bile özellikle dikkat çekici değişimler var. Amiral gemisi Galaxy serisi 5,8 inç ekran sunuyor. Büyük olan  6.2 inç ekran ile donatılmıştır. Süper AMOLED teknolojisi ile üretilen ekranın çözünürlüğüne baktığımızda, her ikisi de 2960 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip. S9 modelinin piksel yoğunluğu inç başına 570, S9 + biraz daha küçük  529 ppi olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung ile her zaman olduğu gibi ekranlar çok parlak, canlı duruyor, bu Samsung un vazgeçmediği bir kriterdir. Geçen yılki modellerde bazı şikayetler vardı mesela parmak izi tarayıcısı ile ilgili şikayetler dikkate alındı, şimdi kamera modülünün tarafında değil  bunun altına taşındı. Özellikle kısa parmaklarınız varsa parmak izi tarayıcıyı kullanmak gerçekten zordu. Şimdi ise Samsung amiral gemisi Galaxy S9 ve S9 + modellerde o sorun da giderildi.

 

Samsung, stereo cihazların ses kalitesini iyileştirme çalışmaları da yaptı. Yeni modeller,  Galaxy S8’den yüzde 40 daha yüksek olan AKG’nin dinamiklerini kullanıyor. Ayrıca, hoparlörler surround sesi simüle eden Dolby Atmos 3D teknolojisini destekliyor. Tüm diğerlerinden önce yeni akıllı telefona ulaşmayı başaran gazeteciler, S8 ve S9 arasında doğrudan bir karşılaştırma yapmayı başardılar. Yeni modellerin sesi daha kaliteli ve yüksek. Şirket ayrıca S8’de görünen yüz tanıma tarayıcısını da geliştirdi. Retina tarayıcı, daha güvenli bir yöntem olarak kabul edildiği için bu özellik üzerinde duruldu. Yeni modelde Akıllı Tarama teknolojisi de kullanılıyor. Yeni modellerde en büyük değişiklikler S9 ve S9 + arka kameralarıydı. Şu anda piyasadaki tüm akıllı telefonlar sabit bir lens açıklığına sahipken, 12 megapiksel S9 ve S9 + kamera, iki diyafram ve optik stabilizasyona sahip Süper Hızlı Çift Piksel kameraya sahip olduğundan diğer telefonlardan ayrılıyor.

Samsung Galaxy S9 ve S9 +, Galaxy S9 özellikleri,  S9 + özellikleri

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Mitsubishi Elektrikli Arabayı Tanıttı başlıklı makalemizde elektrikli araba, elektrikli araç ve Mitsubishi Emirai 3 xDAS hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları