Oyun Dünyası

Roots of Insanity Oyun İncelemesi [ STEAM ] Roots of Insanity Korku Oyunu

Crania Games şirketi tarafından 5 Nisan 2017 tarihinde Steam Platform’ unda oyun severler ile buluşan ‘Roots of Insanity‘ adlı yerli korku, aksiyon ve macera dolu oyunumuz benim gözümde oldukça başarılı olmakla birlikte 11 farklı dili desteklemekte aynı zamanda Türkçe ve İngilizce dillerini %100 desteklemekte.

Oyunumuzun konu ve grafik içeriğini şu şekilde yorumlayabiliriz.

Kısaca oyunumuzun konusundan bahsetmek gerekirse hastanede bir gece mesaisi geçireceğimiz ve Dr. Riley McClein olarak başrol olduğumuz ve ,tabi içinizden geçen normal bir gece olmayacağı yönünde olan düşünceler, gerçek ile gerçek olmayan kavramları algılayamadığımız bir gece nöbeti ile esrarengiz olayları çözmemiz gerektiği. Tabi aynı zamanda karakterimizin bir epilepsi nöbetleri geçirmesi, temel amacımızın hastaneden sağ salim çıkmak ve  hastalarımızı kurtarmak.

Aynı şekilde grafikleri ele aldığımızda yapacak olduğumuz yorumlar şu şekilde, yerli oyunumuz Unreal Engine ile üretilmiş olup grafikleri biraz düşük olmakta. Yani oyun bakımından rakip oyunlar ile karşılaştırıldığında 2 oyununda aynı motordan üretilip aradaki grafik farkının bu kadar fazla olması biraz şaşırtıcı. Fakat oyunun lezzeti grafiğinin önüne geçtiği için o eksikliği emin olun aklınıza getirmiyorsunuz.

Oyunumuzun ses ve müzik açısından değerlendirecek olursak da şu şekilde bahsedelim. Yerli oyunun %100 Türkçe dil desteği bulundurması oldukça güzel bir şey çünkü oynadığımız bazı yerli oyunlar her ne kadar yerli yapımcıların ellerinden çıksalar da Türkçe seslendirmeyi geçtim, Türkçe arayüz bile desteklemiyorlar. Bu yüzden bu korku, macera, aksiyon dolu yerli oyunumuzun %100 Türkçe desteklemesi beni gerçekten mutlu etti.

Oyunun ‘game play‘ ini değerlendirelim.

Oyunun oynanabilirliği oldukça keyifli çünkü size saldırmaya gelen yaratıklara silahsız olarak vurabiliyoruz veya bıçak, balta ile kendimizi savunuyoruz vb. şeklinde bir yol çizmişler. Bence benzer oyun rakiplerinden de farkını bu şekilde ortaya koymuş. Oyunda beklenmedik olaylar ile birlikte güzel bir hikaye mevcut fakat uzun bir hikaye değil. Rastgele ganimet sistemi dedikleri bazı yerde can, ağrı kesici tarzında eşyalar ile de bu duruma biraz heyecan katmışlar. Gizli alanlar, şifreli kapılar veya odalar da bu oyunun en kafa zorlayıcı kısmı olmuş. Fakat çok büyütmeye gerek yok birkaç denemeden sonra kolaylıkla çözebiliyorsunuz. Aynı zamanda bu yerli oyunumuzda FPP ve TPP mevcut. Yani dilerseniz birinci şahıstan dilerseniz üçüncü şahıstan oynayabiliyorsunuz.

FPP ve TPP olayı güzel düşünülmüş. Senaryo, kurgu ve hikaye muhteşem olmakla beraber yanında ki ses ve müzikler de bu olayın tuzu biberi olmuş. Birbirlerini çok güzel tamamlamışlar. Oyun mekanizması en basit ifadeyle gayet güzel. Yani siz oyunsever arkadaşlara tavsiye edebilirim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu