Oyun Dünyası

Resident Evil 2: Remake Yayınlanma Tarihi ve Ön Sipariş

Rakunlar şehrinden çıkıp, serinin en sevilen oyunlarından biri olan Resident Evil 2′ nin tekrardan elden geçirildiği bu oyunu beklerken doğruyu söylemek gerekirse ciddi anlamda sabırsızlanıyoruz en azından kendi adıma konuşmak gerekirse dört bir gözle beklemekteyim. 1998 senesinde PS ONE’ a yayınlanan bu kanımızı kesen oyun, oyuncuların hayatında bir çığır açmıştı, konusu ve içeriği yönünden ciddi anlamda farklıydı. Diğer oyunlarla asla kıyaslanmazdı. 25 Ocak 2019′ da yayınlanacak olan Resident Evil 2: Remake, genel hatlarını bozmadan, perspektif iyileştirmeleri yapılarak, kısaca yüksek oranda orjinal halinde izler taşıyacağı duyurulmakta.

Oyunda duyurulan farklılıklardan birisi de perspektif olayı. Tıpkı Resident Evil 4′ de ki gibi şekillendirilen, kamerayı, daha önce sabitlenmiş konumlarından ayırır ve onu, üçüncü bir kişinin görüşüne göre ayarlar. Anlayacağınız aslında bir nevi üçüncü şahıs şeklinde görüyoruz. Aynı zamanda konusunda ki aksiyondan taviz vermediklerini yeterince aksiyona boğulacak olmanız da yapımcı ve geliştiriciler tarafından söylenmekte.
Yeni bir bakış açısı getirilecek olan bu oyun hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz linkini bıraktığım siteden devam edip, aklınızda ki soru işaretlerini kafanızdan silebilirsiniz veya yorum olarak gönderdiğiniz soruları aynı şekilde bende cevaplayabilirim.

25 Ocak 2019′ da PC, PS4 ve Xbox ONE için yayınlanacak bu güzel makyajlı oyunumuzun 2 farklı ön sipariş paketi bulunmakta. Ön sipariş ile oyunu satın alan her kişiye 2 adet bonus silah veren Capcom, PS4′ ten verilen ön siparişlere özel ayrı olarak tema hediye etmekte. Onları ifade edecek olursak;

  • Resident Evil 2 Standard Edition 60$

Sadece oyun sahibi olmak isteyen arkadaşlar, direkt olarak bu paketi satın alabilirler ve evet bu paket 60$ değerinde Türkiye pazarında ise çok az daha ucuz olur. Ama üstünde olmaz.

  • Resident Evil 2 Deluxe Edition 70$

Bu paket ile ön sipariş veren arkadaşlarım ise, ana oyun dışında birkaç oynadığımız karaktere özel kıyafet ve kostüm vermekle birlikte klasikleşen Resident Evil 2′ nin film müziği karışımlarını da vermekte.

Oyunu bilgisayarım kaldırabilir mi diye düşünen arkadaşlarım için de buraya özel olarak Resident Evil 2: Remake’ in minimum sistem gereksinimlerini sizlere aktarıyorum.

Resident Evil 2: Remake Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: WINDOWS 7, 8, 8.1, 10 (64- bit gerekmekte)
İşlemci: Intel Core i5- 4460, 2.70 GHz veya  AMD FX- 6300 veya daha iyisi
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD Radeon R7 260x  2GB Video RAM
DirectX: Versiyon 11

Oyunu satın alan arkadaşların pişman olacağını düşünmüyorum, fakat oyun fiyatlarının son dönemlerde bu şekilde pahalanması, bizleri gerçekten üzecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu