Ana Sayfa / Teknoloji / Replika Telefonlarda Ses Sorunu Çözümü

Replika Telefonlarda Ses Sorunu Çözümü

Orjinal telefonların birebir kopyalarının daha düşük kaliteli malzemelerden hazırlanmasıdır. Bu nedenle bu telefonlarda sıklıkla sorunlarla karşılaşılabilir. Orijinal telefonun daha uygun fiyatlarla internet üzerinden satılan modelleri replika telefonlardır. Replika telefonda ses sorunu çözümü arayanlar bunun için telefonun rootlu olmasına dikkat etmeleri gerekir. Ses kısıklığı sorunu yaşanan telefonlara hangi durumda ses kısıklığı yaşanıyor ise ona göre işlem uygulanır.

 

Kulaklık sesi az çıkıyorsa bu durumda mühendislik ayarlarına girilerek ses ayarı Audio/normal olarak ayarlanır. Daha sonrasında typ bölümünden shp işaretlenir. Ardından da value değerleri level 0 130 Set’e basarak yükseltilerek ayarlanır. Bu şekilde ses arttırma yapılmış olunur. Telefonun mikrofonunda yaşanan ses kısıklığı sorunu için yine aynı şekilde sisteme giriş yapılarak typ bölümünden mic seçilerek level seçenekleri yükseltilerek ayarlanır. Zil sesinde yaşanan sorunlar için ise Audio bölümünden LoudSpeaker mode seçilerek type bölümünden de ring seçilerek açılan sayfada level kısmında yükseltme yapılır.

replika-samsung-galaxy

Bu işlem sayesinde zil sesinde yükseltme yapılmış olunur.Medya ya da müzik ses kısmında replika telefonunda sorun yaşayan kişiler bunun için ses yükseltme işlemleri yapabilirler. Aynı şekilde audio bölümünden LoudSpeaker mode seçilir. Type bölümünden media seçimi yapılarak level 0 200 set’e basılarak onaylanır ve max vol 160 set onaylanır. Bu işlem aynı şekilde level 6’ya kadar yapılarak ses yükseltme yapılır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Ace 2 Kitkat Rom Yükleme[4.4.4] başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları