Genel

R10 Net Davetiyesi Nasıl Alabilirim?

R10 Net Davetiyesi Nası Alabilirim?

İnsanlar, sorun yaşadığı konular üzerinden destek almak istemeleri durumunda bir numaralı kaynak olarak artık interneti kullanmaktadır. İnternet üzerinden milyonlarca kaynak üzerinden yaşanılan her soruna karşın çözüm önerilerinin yer aldığını söyleyebiliriz. İnternet aleminde yer alan kişiler, internet siteleri ile ilgili yaşamış oldukları sorunların çözümlerini genel olarak webmaster forumları üzerinden alacakları destek ile çözmek istemektedirler. Bununla beraber internet dünyası üzerinden gelir elde etmek isteyen, internet sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyen ya da uzmanlık alanlarına göre Freelancer olarak çalışmak isteyen kişilerin tek ortak noktası Webmaster forumları üzerinde olmaktadır. Webmaster forumu denildiğinde ise bu alanın liderinin r10 net olduğunu söyleyebiliriz.

Forum siteleri genel olarak herkese açık olup basit bir üyelik ile kayıt işlemlerinin tamamlandığı alanlar olarak bilinmektedir. r10 gibi günlük ticaret hacmi yüksek olan forum sitelerinin üyelik sistemi olmadığını, yeni kullanıcı kayıtlarının sadece davetiyeler ile sağlandığını söyleyebiliriz. Davetiyeler, forum içerisindeki kullanıcılar tarafından oluşturulmakta ya da davetiye başvurusu yapılarak elde edilmektedir. Ortalama olarak her üyenin yıl içerisinde minimum 1 adet davetiyesinin bulunduğunu, bu davetiyeyi en iyi şekilde kullanabilecekleri kişilere verilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. r10 içerisindeki üyelerin üyelik süresine, ticaret puanlarına, forum içerisindeki geçirdileri süreye göre, mesaj sayısına, konu sayısına bağlı olarak davetiye gönderimlerinin yapıldığını bazı durumlarda yıl içerisinde 2 3 adet davetiye sahibi olunabildiğini söyleyebiliriz.

r10 Davetiyesi Satılıyor Mu?

Bazı üyeler, kendilerine gelen davetiye hakkını para ile satarak sisteme üye olmak istelerin faydalanabilmerini istemektedir. Son zamanlarda donanımhaber başta olmak üzere birçok forum sitesi içerisinde r10 davetiye satışlarının yer aldığını görmekteyiz. Davetiyelerin rekabet durumuna göre 50 TL’den başlayarak 200 TL’ye kadar alıcısı olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun tamamen YASAK olduğunu, davetiyeyi para ile satın aşan kişilerin tespit edilmesi durumunda hem davetiyeyi satın alan kişinin hem de davetiyeyi satan kişilerin hesaplarının uzaklaştırıldığını söyleyebiliriz. Dolandırıcıların genellikle sürekli davetiye satın alıp foruma tekrardan üye olduklarından dolayı davetiye satışının kesinlikle af edilmeyen konular arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

R10 Net Davetiyesi Nası Alabilirim?

Eğer çevrenizde davetiye verebilecek birisi yok ise tamamen bireysel başvurular ile de davetiye alabilirsiniz. r10 adresinin davetiye başvuruları için kullandığı adresi BU bağlantıdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Davetiye başvuruları sırasında kullanılacak e-mailin site uzantılı mail adresi olması gerektiğini hatırlatalım. Gmail, hotmail, Yahoo, Yandex, Mynet gibi mail uzantılarından gelen davetiye isteklerinin kesinlikle red edildiğini söyleyebiliriz.  Başvuru ekranında ad, soyad, meslek gibi kişisel bilgileriniz ile beraber r10 üyeliğinde de kullanacağınız site uzantılı mail adresi girmeniz gerekmektedir. Bir sonraki alana ise şu an elinizde bulunan domainler hakkında bilgiler vermeniz gerekmektedir. Burada en az 1 adet alan adı eklemeniz gerektiğini hatırlatalım.

Hakkınızda bölümü R10 Net Davetiyesi Nası Alabilirim? sorusuna verilebilecek en kritik cevap alanı olduğunu söyleyebiliriz. r10 net yöneticileri, kişilerin haklarında verecekleri bilgilere göre davetiye gönderdiklerini söyleyebiliriz. Bu alana özel hayatınız, iş hayatınız, kariyerleriniz gibi kurumsal firmalara göndereceğiniz CV’ler kesinlikle girmeyiniz. Web alanında ne gibi eğitimler aldığınızı, bu zamana kadar içerisinde bulunduğunuz ya da yönettiğiniz projeler hakkında bilgiler vererek şu an hangi projeye sahip olduğunuzu yazınız. Aynı zamanda neden r10’d bulunmak istediğinizi, davetiye almanız durumunda r10 içerisinde ne gibi faaliyetler yapacağınıza dar bilgiler vermeniz durumunda davetiye başvurusunu başarılı bir şekilde gönderebilirsiniz. Her başvuruda bulunan kişilere davetiye gönderiminin yapılmadığını, yöneticilerin başvurular sırasında incelemeler yaparak gönderimlerde bulunduklarını söyleyebiliriz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu