Ana Sayfa / Oyun Dünyası / PUBG’ ye Gelen Son Güncelleme Hakkında Açıklama

PUBG’ ye Gelen Son Güncelleme Hakkında Açıklama

Merhaba arkadaşlar, birçoğumuzun boş vakitlerinde saatlerce başından kalkmadığı ve loot yaparak diğer oyuncuları ortadan kaldırmaya çalıştığımız bu oyunda son zamanda gelen yüksek boyutlu güncellemeler, biz oyuncuların canını sıkmakta. Her gün gelen açıklaması yapılmayan 26 MB’ lık güncellemeler zaten birçok oyuncunun canını sıkıyor bu da yetmezmiş gibi 6.6 GB, 12 GB şeklinde platforma sürülen güncellemelerin bardağı taşıran damlalar olduğunu dile getirsek yanılmış veya yanlış ifade etmiş olmayız.

Bugün sizlere son yapılan güncelleme hakkında bilgi vereceğim. Hepimizin merak ettiği, turnuva reklamlarından önümüzü göremediğimiz, her bir köşeye yerleştirilen reklamların dışında, güncellemenin optimizasyon ve birkaç yeni özelliğin getirildiği söylenmekte. Optimizasyon konusu her ne kadar bizlere inandırıcı gelmese de oyunun BETA sürümünden bir hayli yol katettiği gözle görülmekte. Peki bu gelen güncelleme ile ne gibi farklıklar geldi. Birincisi hazır butonuna tıkladığımızda gördüğümüz eşleştirme süresi; sunucuya ne zaman bağlanıp, bekleme alanına ne zaman gireceğimizi getiren bu özellik, sunucu çöktüğü zamanlarda bize bilgi verecek ve bağlanma süremizi gösterecek.

Tabi ki her hafta sonu yapılan event adı verdiğimiz etkinliklerin de uzun süre görmediğimizden, bu güncelleme ile piyasaya tekrardan döneceğini duyurmuş bulunmakta. Son yapılan güncelleme ile  Sanhok haritası ve Miramar haritasında ciddi manada düzeltilen birçok optimizasyon ve bug sorununu çözdüklerini söyleyebiliriz fakat sizlere birinci ağızdan kayalardan ve taşlıklardan uzak durmanızı söyleyebilirim. Güzel lootunuzu çöp etmemeniz açısından bu önerimi dinlemenizde fayda var.

Bunların yanı sıra gelen güncelleme ile menümüze, lobimize yeni içerikler dahil oldu. Peki nedir bu yeni özellikler diyecek olursak; ana menüye getirilen yeni bir müzik, bekleme ekranınızda ki yeni resimler,  yapılacak olan turnuvanın içerikleri ile alakalı birkaç resim ve sembol; kısaca üzerinde fazla durmadan söyleyecek olursak Berlin Mercedes-Benz Arena’ da yapılacak olan PUBG Global Invitational Turnuvası’ na özel birçok şey özelleştirildi. Bir nevi bu turnuvaya özel kitle oluşturulmaya ve canlı yayın ile izlenilmesine teşvik edildi. Tabi ki bu turnuvanın ne zaman yapılacağını merak eden arkadaşlarım veya oyunu daha güncelleyemeyen arkadaşlarım 25-29 Temmuz 2018 tarihinde internet üzerinden turnuvayı izleyebilirler.


Güncelleme hakkında daha fazla veya daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar aşağıda vereceğim link ile erişim sağlayıp, inceleme yapabilirler.

https://www.pubg.com/2018/07/03/pc-1-0-update-17/

Bunun dışında sizlerin de güncelleme, oyunda ki optimizasyon ve bug hataları veya kendi görüşlerinizi de dile getirebileceğini unutmamanızı dile getirmek isterim. Unutmayın ki siz okuyucularımızın da yorumları bizler için önemli. 🙂

Bir önceki yazımız olan Steam' de En Çok Oynanan Oyunlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları