Primolut N Adet Geciktirici Kullanımı

Primolut N Adet Geciktirici Kullanımı

Bayanların her ay aynı ağrıları ve aynı sıkıntıları yaşamasına sebep olan zamanları yani regl dönemleri, bazen o kadar özel bir güne denk gelir ki regl döneminizi o gün ertelemek isterseniz. İşte tamda bu aşamada devreye adet geciktirici ilaçlar girerler ve adetlerinin gecikmesine olanak tanıyarak, özel günlerini doyasıya yaşamalarını sağlarlar

Regl dönemini adet geciktirici ilaçlar sayesinde erteleyebilirsiniz. Fakat bu işlemi bir uzman kontrolü altında yapmak en sağlıklı karar olacaktır. Adet geciktirici hapların içerisinde neredeyse en ünlü olanı primoluttur. Gerek dünya çapında olsun gerekse de Türkiye de milyonlarca kadının en zor anlarında bir kurtarıcı olan bu ilaç, kadınların düğünlerde tatillerde ya da aklınıza gelebilecek her tür aktivitelerde rahat olmasını sağlar. Adet dönemi süresini geciktirerek sizlere en büyük iyiliği yapmış olur.

Adet geciktirici haplardan piyasada birkaç isim vardır; fakat bunların en garantilisi primolut –N adet geciktirici olarak bilinmektedir.

Primolut-N Adet Geciktirici kullanımı

Primolut –N tablet regl dönemine yaklaşık üç gün kala günde üç sefer kullanılmaya başlanması gerekmektedir. Bu ilacı kullanmayı on dört gün geçirmemeye dikkat edilmesi gerekmektedir.

Primolut-N ile Regl Nasıl Öne Alınır?

Bu ürünün en önemli özelliği kaliteli bir yapıya sahip olması ve yan etkilerden uzak olmasıdır. Buna rağmen hormonal bir ilaç olduğunu unutmamak ve bu doğrultuda hareket etmek gerekmektedir. Günümüzdeki pek çok insan özel günlerinde daha fazla rahat etmek ve özel günlerinin tadına varmak için bu tür yollara başvurmayı tercih etmektedirler.

Kesinlikle regl döneminden önce kullanılmalıdır. İlacı eczaneden aldığınızda kullanımı hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadan kullanılması sağlık açısından riskler taşıyabilir. Gebelik durumunda kesinlikle ve kesinlikle bu tarz ilaçların kullanılmaması gerekmektedir.

Primolut-N Tabletinin Yan Etkileri

Vücudumuzun bu ilaca karşın alerjik bir reaksiyon göstermesi olan belirtilerinden bazıları şunlardır.

-Nefes alma sırasında zorluk yaşıyorsanız

-Dudaklarda dilde ya da boğazda şişkinlik yaşanıyorsanız

-Gözlerinde herhangi bir şekilde bulanık görme ya da bu tarz bir durum olmuşsa

-Bir bacağınızda veya da iki bacağınızda oluşa şişlikler

-Migren başınızda şiddetli ağrı

-Göğüs ağrısı ve ya vücutta ağırlık hissi,

– Kolda veya omuzlara doğru yayılan Ağrı

– Midede bulantı ya da kusma

-Terleme

-Karın ağrısı

-Ateşlenme

-Koyu renge dönüşen idrar

-iştah kaybı

-Gözlerde veyahut ta ciltte sararma ve benzeri durumlardan herhangi birisine bile sahipseniz en yakın bir sağlık kuruluşuna giderek bu konu hakkında muayene olunması gereklidir.

Primolut-N tablet sonrası kahverengi leke normal mi?

Primolut kullandığınız dönmelerde çamaşırınızda dikkatinizi çekecek olan kahverengi lekeler ile karşılaşmanız normaldir. Bu konu hakkında korkuya kapılmamanız gerekmektedir. Birkaç içerisinde adet kanamalarınız normale dönecektir.

Primolut adet gecikmesi yapar mı?

Primolut –n tableti hormon benzeri bir içeriği vardır. Bu sebepten dolayı da kullanan kişilerde farklılıklar göstermektedir. Kullanan kişilerde bir süre kanamalarında düzensizlik yaşamalarına sebep olsa da ileriki zamanlarda düzene girecektir. Gebelik durumunuzdan kesinlikle emin olunması gerekmektedir. Bunun için bir uzmanla görüşülmesi gerekmektedir.

 

Related Articles

3 Comments

  1. Merhaba ben adet gecikmesi icin doktor bana primolut n verdide gebelik testinden sonra birsey cikmamisti 10 gun kullandim biteli 4 gün oldun hala adet olmadim acaba olamama gibi durumum olabilirmi

    ne yapmaliyim geçen ay adet olmadim buda geciktirdimi acaba

    Yoksa illa olurmuyum bekleyeyim mi bunun dışında kist vs birsey çıkmadı doktor baktı ne olabilir bunlar yoksa tesekkurler

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button