Oyun Dünyası

PC Için En Iyi Hayatta Kalma Oyunları

Merhaba arkadaşlar, bir yeni yazımızda daha birlikteyiz. Bugün başlıktan da anlaşılacağı üzere bilgisayar platformu için yayınlanan ve ortalamanın üzerinde olan birkaç oyundan size bahsedeceğim. Listeyi sonsuza kadar uzatmak isterdim fakat sizlerinde canını sıkmak istemediğim için elimden geldiğince listeyi kısa tutmaya ve size önemli bilgileri aktarmaya çalışacağım.Listemizi şu şekilde ifade edebiliriz.

Frostpunk adlı oyun ile başlıyoruz. Resmi sitesinde oyunun kendisini incelemek isteyen arkadaşlar http://www.frostpunkgame.com buradan erişim sağlayabilirler. Oyunun konusundan bahsedecek olursak donmuş, buz tutmuş dünyada bir avuç insanı koordine ederek yeniden şehir kurmak ve hayatta kalmaya çalışmak amacıyla yapılmış, güzel bir atmosfere sahip oyun.

Subnautica adlı oyunumuz ise gizem, korku ve stratejiden daha çok aksiyon, eğlenceye dayalı bir oyun. Adından anlaşılacağı üzere oyunda amacımız su altında yaşam alanı kurup, keşif yapmak. Bu oyunun bir güzel noktası ise Sanal Gerçeklik Gözlüğü desteklemekte. Yani oyunu daha da gerçekçi bir atmosfere çekiyor. Tabi ki oyun kulağa geldiği kadar da basit değil ve su altında yaşayan farklı canavarlar da bize tehdit oluşturmakta. Merak edip oyunu incelemek isteyen arkadaşlar https://unknownworlds.com/subnautica/buradan erişim sağlayabilirler.

DayZ
adlı oyunumuz ise bir adada geçmekte ve elimizde fener ve birkaç ekipmanla ne kadar uzun süre hayatta kalabileceğimizi bize test ettirmekte. Oyunda hakkında ne kadar bilgiye sahip olsanız da sürekli yeni bir şeyler öğretmesi, oyuncuyu oyuna bağımlı yapmakta. Oyunu incelemek isteyen arkadaşlar https://store.steampowered.com/agecheck/app/221100/buradan
erişim sağlayabilirler. Tabi ki oyunun erken erişimde olduğunu unutmayalım.  Aynı zamanda 5 Temmuz’ a kadar da %20 indirimde Steam mağaza da sizleri beklemekte.

  • Just Survive adlı oyunumuz da erken erişimde. ‘Day Z’ yi andıran bir oyun olmakla birlikte bu oyunda da aynı şekilde geniş bir açık dünya da zombilerden kurtulmaya çalışıyoruz. Zombilere karşı savaşmayı seven oyuncu arkadaşlar için tavsiye edebileceğim bir oyun. Sitesine gidip incelemek isteyen arkadaşlar https://www.justsurvive.com/home buradan erişim sağlayabilirler.

  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) adlı oyunumuz da listemizde bulunmakta. Oyunun temel amacı yaşayan son insan olarak kalmak. Uçaktan adaya paraşüt ile atladığımız bu oyuna da dünya çapında ilgi oldukça büyük. Oyunun yayınlanan haberlerinden, güncel eventlerinden haberdar olmak isteyen arkadaşlar https://www.pubg.com buradan erişim sağlayabilirler.

Listemize burada son vermekle birlikte tabi ki de daha farklı veya ortalamanın üstünde farklı oyunlar vardır sonuçta oyun dünyası 5 tane oyundan ibaret değil. Bunun yanı sıra yukarıda bahsettiğimiz oyunlardan birkaçını 5 Temmuz’ a kadar Steam platformunda indirimli bir şekilde satın alıp, yaz tatilinizin keyfini bu oyunlarla çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu